اعطای گواهینامه حفظ کل قرآن به ۴۰۰ حافظ قمی

قرآن کريم

مدیر دارالقرآن کریم استان قم گفت: در استان قم، بیش از ۴۰۰ نفر حافظ کل قرآن کریم حضور دارند که مدرک مربوطه را اخذ کرده‎اند.

مدیر دارالقرآن کریم استان قم گفت: در استان قم، بیش از ۴۰۰ نفر حافظ کل قرآن کریم حضور دارند که مدرک مربوطه را اخذ کرده‎اند.

حجت‎الاسلام والمسلمین سیدجواد عظیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،‌ منطقه قم، گفت: یکی از برنامه‎های دارالقرآن کریم استان قم، تلاش در جهت ساماندهی موسسات قرآنی است.

وی افزود: برنامه‎های توسعه تربیت علمی و آموزش حفظ و قرائت قرآن در استان قم به شکل منظم برگزار می‎شود و در همین راستا مراسم اعطای مدرک آزمون حفاظ قرآن در هفته گذشته در این مرکز برگزار شد.

مدیر دارالقرآن استان قم خاطرنشان کرد: در این مرحله افرادی که در آزمون کتبی که در اردیبهشت ماه برگزار شده بود نمره قبولی دریافت کرده بودند، در این دوره شرکت کردند که تعداد 167 نفر بود.

وی گفت: این افراد حافظان کل و اجزای مختلف قرآن کریم بودند که پس از طی کامل و آزمون، مدرک گواهی‎نامه حفظ قرآن کریم که تنها مدرک رسمی در این زمینه است را دریافت کردند.

عظیمی بیان کرد: در استان قم، بیش از 400 نفر حافظ کل قرآن کریم حضور دارند که این مدرک را اخذ کرده‎اند.

مدیر دارالقرآن استان قم تأکید کرد: آزمون کتبی و شفاهی این مدرک بسیار سخت و پیچیده است و افرادی که این گواهی را دریافت می‎کنند، بدون هیچ شائبه‎ای حافظ کل قرآن هستند.

انتهای پیام

کد N962375