عضو کمیسیون فرهنگی:‌

بداخلاقی‌ها افراد را از شرکت در انتخابات زده می‌کند

انتخابات

یک عضو کمیسیون فرهنگی با تاکید بر ضرورت تدوین منشور اخلاقی، گفت: گاهی بداخلاقی‌ها، افراد را از شرکت در انتخابات زده می‌کند.

حجت‌الاسلام مفید کیایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا، عنوان کرد: تدوین منشور اخلاقی کار درستی است، به خصوص در فضای انتخاباتی. انتخابات ممکن است دو هفته‌ای تمام شود اما به خاطر برخی بی‌اخلاقی‌ها، پس‌لرزه‌های آن ممکن است سال‌ها در یک شهرستان باقی بماند.

او بر لزوم تدوین منشور اخلاقی تاکید کرد و گفت:‌ این کار، کار لازمی است. کسی که می‌خواهد وارد انتخابات شود باید مسائل اخلاقی را رعایت کند، تهمت نزند، غیبت نکند، طرف مقابل را نکوبد و موازین اخلاقی را رعایت کند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: مسائل اخلاقی باید برای احزاب و افراد گفته شود، آن‌وقت آنهایی که رعایت نکردند خودشان رسوا می‌شوند.

کیایی‌نژاد درباره تاثیر تدوین چنین منشوری در پرشور شدن فضای انتخابات گفت: مردم وقتی می‌بینند در یک انتخابات این مسائل رعایت می‌شود و کاندیداها حرمت یکدیگر را رعایت می‌کنند، برای شرکت در انتخابات ترغیب و تشویق می‌شوند. گاهی بداخلاقی‌ها باعث می‌شود مردم زده شوند. بارها دیده‌ام که می‌گویند اگر فضای انتخابات این است ما اصلا شرکت نمی‌کنیم و رای نمی‌دهیم.

انتهای پیام

کد N962199