با اشاره به بیانات اخیر رهبر انقلاب؛

جعفری: افراطی‌گری، عین ضدانقلابی است

سیاسی

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است انقلاب واقعی بر مبنای مفاهیم قرآنی و اهل بیت است و افراط عین غیر انقلابی بودن و ضد انقلابی است.

قاسم جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان سپاه پاسداران و تاکید ایشان بر اینکه انقلاب تمام شدنی نیست و آرمان های اصلی آن تغییر نمی‌کند گفت: انقلاب به خصوص با پسوند اسلامی که در کشور ما وجود دارد، ریشه در معارف قرآنی، اهل بیت و راه امام و شهدا دارد که این معارف و حقایق همانند چشمه ای جوشان و خشک نشدنی است.

وی ادامه داد: اگر انقلاب در هر جا بر مبنای مفاهیم قرآنی و اهل بیت باشد قطعا تمام شدنی نیست و ادامه دارد و یک انسان انقلابی بر این بر مبنا علاوه بر اینکه به دنبال اصلاح ذات خود است، معاد باور است و یقین دارد که روزی باید پاسخگو باشد بنابراین سعی می‌کند انصاف داشته باشد و با نگاه اصلاح واقعی در جامعه حرکت کند.

نماینده مردم بجنورد در مجلس خاطر نشان کرد: یک انقلابی واقعی سعی می‌کند بر اساس آنچه در انقلاب تعریف شده در خدمت به خلق خدا تلاش کند، امر به معروف کند و نه ظلم کند و نه زیر بار ظلم برود.

جعفری با اشاره به احادیثی در این رابطه تصریح کرد: آوارگان سوری، هجوم به مسجد القصی و حمایت از حزب الله لبنان واقعیاتی است که برای یک کشور انقلابی قابل اهمیت است و اینکه می‌گویند انقلاب یک حقیقت جوشان و پایدار است به این معناست که ما وقتی امکانات و قدرت داریم باید انقلابی باشیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اینکه عده ای فکر کنند انقلاب تمام شده قطعا اشتباه است چرا که جمهوری اسلامی یک محصول اسلامی است و این درخت باید پیوسته در نشاط باشد تا به طور مستمر میوه دهد.

جعفری افزود: رهبری به فرماندهان سپاه گفتند که انقلاب وجود دارد که شما از آن پاسداری میکند و اگر وجود نداشت نیازی به پاسداری نبود، کسانی که در کشور دست به افراطی گری می‌زنند اصلا انقلابی نیستند چراکه افراط عین غیر انقلابی بودن و بر پایه تعصب است.

انتهای پیام

کد N962115