تاکید سفیر آمریکا در بغداد بر لزوم برگزاری انتخابات عراق در موعد مقرر

در حالی که برخی جناح‌های سیاسی عراق به تازگی برای خروج از بحران‌ سیاسی خواستار برگزاری انتخابات زود هنگام شده‌اند، سفیر آمریکا در بغداد در دیدار با رئیس کمیساریای عالی انتخابات این کشور بر لزوم برگزاری انتخابات در موعد مشخص تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سومریه نیوز، طبق بیانیه سفارت آمریکا، استوارت جونز، سفیر این کشور در بغداد در دیدار با سربست مصطفی، کمیسیونر عالی انتخابات عراق گفت: آمریکا همواره در دیدار با مقامات عراقی در گروه‌های مختلف سیاسی بر اهمیت برگزاری انتخابات در موعد معین و نیز حمایت کامل خود از استقلال کمیساریای عالی انتخابات این کشور تاکید کرده است.

پیشتر ائتلاف دولت قانون، که نوری مالکی و حیدر العبادی، نخست‌وزیرهای پیشین و کنونی عراق عضو آن هستند خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شده بود.

استوارت جونز در این دیدار ضمن تقدیر از عملکرد مستقل کمیساریای انتخابات اقدام گروه تروریستی داعش در هدف قرار دادن دو تن از کارکنان این مرکز را محکوم کرد.

سفیر آمریکا در عراق در این دیدار به بررسی عملکرد کمیساریای مذکور پرداخت و تاکید کرد: بارها کارمندان این مرکز در راستای حفظ حقوق همه شهروندان عراقی برای مشارکت در انتخاباتی آزاد و شفاف جان خود را به خطر انداخته‌اند.

وی در ادامه کشتار بیش از 300 تن از کارمندان سابق این مرکز در استان نینوا توسط داعش را محکوم کرد و گفت: این جنایت بار دیگر خوی وحشیانه و غیر انسانی داعش را منعکس کرد و منجر به ترس ساکنان بومی و عدم تمایل آنها به احقاق حقوق سیاسی شان در انتخاب رهبر شد.

انتهای پیام

کد N962114