رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی:

هوشیاری و همدلی ملی لازمه مقابله با نفوذ فرهنگی دشمن است

رييس پژوهشگاه مطالعات تقريبي

رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی، هوشیاری و همدلی ملی را لازمه مقابله با خطر نفوذ فرهنگی دشمن دانست و گفت: به هیچ وجه نباید از خطرات و آسیب‌های ناشی از نفوذ فرهنگی غافل شویم.

رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی، هوشیاری و همدلی ملی را لازمه مقابله با خطر نفوذ فرهنگی دشمن دانست و گفت: به هیچ وجه نباید از خطرات و آسیب‌های ناشی از نفوذ فرهنگی غافل شویم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،‌ حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین مختاری با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر این‌که "خطر نفوذ فرهنگی و سیاسی دشمن بیشتر از نفوذ اقتصادی و امنیتی است" اظهار کرد: اهمیت و حساسیت مسایل فرهنگی آن قدر است که رهبر معظم انقلاب به هر مناسبتی انگشت تاکید بر روی مباحث فرهنگی گذاشته و خواستار هوشیاری همگان به خصوص مسئولان در امر مراقبت از نفوذ دشمن در این عرصه می‌شوند.

وی افزود: تلاش دشمن برای نفوذ فرهنگی به ویژه در زمانه کنونی از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که در عصر حاضر قطب استکبار با همه توان و استعداد خود به مقابله هویتی و فرهنگی و اعتقادی با نظام جمهوری اسلامی برآمده و می‌کوشد که به هر طریق ممکن، سیستم فکری و فرهنگی خاص خود را با بهره‌گیری از ابزارهای نوین در جامعه ما حاکم سازد و به هدف شومش در بحث تهاجم فرهنگی دست یابد.

این استاد حوزه علمیه قم همچنین بیان کرد: گرچه مسایل اقتصادی و سیاسی نیز از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار هستند اما همان طور که رهبری نیز اشاره داشتند، عوارض و آسیب‌های ناشی از نفوذ و تهاجم فرهنگی دشمن بسیار بیشتر و مخرب است و همین مساله نیز ضرورت هوشیاری و جدیت همگان به خصوص مسئولان در مواجهه با تلاش‌های دشمن را می‌رساند.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه‌نیوز، وی با اشاره به این‌که «فرهنگ هویت ذاتی جامعه را شکل می‌دهد» افزود: بی شک در سایه همدلی و همزبانی در عرصه فرهنگی و احساس دغدغه و تکلیف در این باره البته به دور از فضای جناحی می‌توان به مقاومت در برابر شبیخون فرهنگی دشمن اُمید داشت و نقشه‌های آن را در جهت رخنه به کشورمان خنثی کرد.

انتهای پیام

کد N962019