۰

بیانیه جنبش عدم تعهد در محکومیت خشونت صهیونیست‌ها

  • ۱۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
رژيم صهيونيستي,جنبش غیرمتعهدها

در نشست ماهانه دفتر هماهنگی جنبش عدم تعهد که روز جمعه با ریاست غلامعلی خوشرو، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، در مقر این سازمان برگزار شد، تعرض‌ها و تجاوزهای صهیونیست‌ها علیه قدس شریف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) جنبش عدم تعهد در این نشست با تصویب بیانیه‌ای اعمال خشونت‌آمیز و تحریکات نیروهای اشغالگر را قویا محکوم کرد.

اعضای جنبش نم در این بیانیه ضمن ابراز نگرانی شدید در مورد اعمال و سیاست‌های غیرقانونی رژیم اشغالگر قدس و توصیف آن به عنوان تهدیدی علیه صلح و امنیت بین‌المللی، از جامعه بین‌المللی و به ویژه شورای امنیت خواستند به وظایف خود در ارتباط با تعرض‌ها و تجاوزهای اشغالگران عمل کنند.

سفیر کشورمان در سازمان ملل هم‌چنین در ظرفیت ریاست جنبش عدم تعهد به اتفاق نمایندگان تروئیکای اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی با دبیر کل سازمان ملل متحد ملاقات و تجاوزهای جدید رژیم اسرائیل در قدس شریف را مورد بحث قرار داد. در این دیدار نمایندگان کشورهای اسلامی و عدم تعهد از دبیر کل خواستند تا به وظایف خود برای ممانعت از ادامه این تجاوزات عمل کند.

پس از دیدار با دبیر کل، گروه نمایندگان عدم تعهد و اسلامی در ادامه تلاش‌های خود ملاقاتی نیز با رئیس شورای امنیت انجام دادند و در نظر دارند در این مورد با رئیس مجمع عمومی این سازمان نیز دیدار کنند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.