حملات بی‌امان تروریست‌ها به 2 روستای شیعه‌نشین إدلب سوریه

دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که مخالفان مسلح با 400 موشک دو روستای شیعه نشین الفوعه و کفریا را در استان إدلب بمباران کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، دیده بان حقوق بشر سوریه با اعلام این خبر تاکید کرد که مخالفان مسلح از جمله جبهه تروریستی النصره در حمله جدید خود به مناطق تحت سیطره نیروهای دولتی در إدلب هفت خودروی بمبگذاری شده را در این استان منفجر کردند.

پیشتر گروه‌های درگیر در روستاهای الفوعه و کفریا در إدلب سوریه چندین بار برای توقف درگیری‌ها در این روستاها توافق آتش بس اعلام کردند اما دور اخیر مذاکرات برای توقف درگیری‌ها شکست خورد.

اخیرا جبهه تروریستی النصره پس از ماه‌ها توانست فرودگاه نظامی ابوظهور در استان إدلب را که تحت کنترل ارتش سوریه بود، به تصرف درآورد.

مخالفان مسلح که اخیرا تحرکات خود در جنوب و جنوب غرب دمشق را افزایش داده‌اند طرحی را همزمان در جبهه شمالی و در استان إدلب به پیش می‌برند تا فشار بر دمشق افزایش یابد.

درگیری‌های شدیدی نیز میان نیروهای ارتش سوریه و مخالفان مسلح رخ داد که طی این درگیری‌ها دست‌کم 15 فرد مسلح کشته شدند.

در حملات ارتش سوریه به شهر پالمیرا نیز 12 داعشی کشته شدند.

از سوی دیگر، مقامات سوری اعلام کردند که کمبود آب در دمشق به دلیل حمله افراد مسلح به خط لوله آب در منطقه "بردی" است.

به گفته مسئولان سوری، این حمله باعث شده تا روزانه حدود 90 هزار متر مکعب آب از دست برود و درنتیجه آب مناطق دمشق تنها برای سه یا چهار ساعت در روز قابل استفاده باشد.

انتهای پیام

کد N961839