سفر یعلون به آمریکا؛ بررسی همکاری‌های امنیتی در دوران پسا برجام

سیاسی

یک روزنامه وابسته به رژیم صهیونیستی از دیدار ماه آینده وزیر جنگ این رژیم با وزیر دفاع آمریکا در واشنگتن با هدف گفتگو درباره تقویت همکاری های امنیتی دو جانبه به ویژه در دوران پسا برجام خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه صهیونیستی تایمز آو اسرائیل، پنتاگون اعلام کرد که «موشه یعلون» وزیر جنگ رژیم اشغالگر قدس ماه اکتبر قرار است به واشنگتن سفر کرده و با «اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا دیدار و گفتگو کند.

وزارت دفاع آمریکا محور این دیدار را پیرامون توسعه همکاری های امنیتی میان واشنگتن و تل آویو اعلام کرد.

«پیتر کوک» دبیر مطبوعاتی پنتاگون درباره این سفر گفت: این دیدار تأکیدی بر استحکام روابط دفاعی آمریکا-اسرائیل به ویژه پس از توافق هسته ای ۱۴ جولای میان کشورهای ۱+۵ با ایران محسوب می شود.

انتظار می رود آمریکا کمک های دفاعی خود را به رژیم اشغالگر قدس پس از توافق هسته ای ایران و مخالفت های شدید این رژیم، افزایش دهد.

گزارش ها حاکیست که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اسرائیل در چند ماه گذشته از گفتگو درباره بسته دفاعی جبرانی آمریکا برای این رژیم خودداری کرده است.

اوباما ماه مارس و در زمانی که نخست وزیر رژیم صهیونیستی با حضور در نشست مشترک کنگره آمریکا به شدت از توافق هسته ای آمریکا با ایران انتقاد کرده بود، به شکل معناداری از دیدار با وی خودداری کرده بود.