اردوغان برای دیدار با پوتین به روسیه می‌رود

سیاسی

سخنگوی کاخ کرملین از سفر ۲۳ سپتامبر (اول مهر ماه) «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه به روسیه و دیدار با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آپا آز، سخنگوی کاخ کرملین امروز به خبرنگاران گفت که «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه قرار است در سفر ۲۳ سپتامبر (اول مهر ماه) به مسکو با «ولادیمیر پوتین» همتای روس خود دیدار کند.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین از این دیدار خبر داد و گفت که در جریان آن طرفین درباره برخی مسائل مهم منطقه ای گفتگو و تبادل نظر خواهند کرد.

به عقیده برخی کارشناسان، اعلام حمایت مسکو از «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه در مبارزه با گروه تکفیری-صهیونیستی داعش در این کشور و مواضع ترکیه در مخالفت با دولت اسد، محور این گفتگوها خواهد بود.

سوریه از سال ۲۰۱۱ تا کنون دارای مشکلات زیادی بوده و در جبهه های متعددی با گروه های تروریستی مانند النصره و داعش مشغول مبارزه است.

مسکو در این میان میزبان دو دور مذاکره میان گروه های مخالف و دولت سوریه در سال ۲۰۱۵ بوده است. در ماه آوریل، طرفین درخصوص تدوین چهارچوبی برای ادامه مذاکرات با هدف پایان دادن به بحران موجود توافق کردند.

در ماه جولای نیز مسکو تمایل خود را برای میزبانی دور سوم مذاکرات صلح سوری-سوری اعلام کرد. البته تاریخ دور سوم نشست ها هنوز اعلام نشده است.

در این راستا، ابراز نگرانی رژیم صهیونیستی نیز از احتمال دست یابی گروه های تروریستی نظیر داعش و النصره به تسلیحات روسی در حالی به عنوان بهانه سفر اخیر نتانیاهو به روسیه اعلام می شود که تا کنون تصاویر زیادی از کمک های این رژیم به گروه تروریستی داعش در سوریه منتشر شده است. یکی از این مجموعه افشاگری ها مربوط به عیادت نتانیاهو از تروریست های وابسته به گروه تکفیری-صهیونیستی داعش در سرزمین های اشغالی است و به وضوح نشان می دهد که تروریست های زخمی در بیمارستان های رژیم اشغالگر قدس بستری و مورد مداوا قرار می گیرند تا دوباره بتوانند با دولت سوریه به مبارزه بپردازند.