گارد ساحلی لیبی یک نفت‌کش به همراه 12 تبعه روس را توقیف کرد

گارد ساحلی لیبی اعلام کرد، یک نفت‌کش با پرچم روسیه را که مظنون به حمل غیرقانونی بنزین است رهگیری کرده و 12 خدمه آن را که همگی تبعه روسیه هستند بازداشت کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، کاپیتان توفیق محمد عسکر، رئیس عملیات مرکزی لیبی در این باره گفت: سیگنال‌هایی را از حضور یک نفت‌کش که در حال انتقال بنزین در نزدیکی زواره در 160 کیلومتری غرب طرابلس بود دریافت کردیم.

وی ادامه داد: این نفت‌کش حامل پنج میلیون لیتر بنزین در 14 مایلی منطقه زواره بود و ما آن را متوقف کردیم و به پایگاه نیروی دریایی در طرابلس منتقل کردیم. همچنین 12 خدمه این کشتی شامل یک زن نیز بازداشت شدند.

دولت مسکو نیز اعلام کرده که به دنبال آزادی تمامی اتباع روس مستقر در این کشتی است.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در این باره به خبرنگاران گفت: سفارت روسیه در طرابلس با مقا‌مهای محلی در ارتباط است و می‌خواهد از سرنوشت خدمه این نفت کش باخبر شود. ما هر کاری بتوانیم انجام می‌دهیم تا این افراد به زودی آزاد شوند.

در مارس 2014 نیز نیروی دریایی آمریکا یک نفت‌کش کره شمالی را به نام "شکوه صبح" در حالی که در حال نقل و انتقال غیرقانونی نفت در شرق مدیترانه بود متوقف کرده و آن را به لیبی بازگرداند.

دولت لیبی از زمان مرگ معمر قذافی، دیکتاتور سابق این کشور در جریان انقلاب 2011 در ناآرامی و آشوب به سر می‌برد و کشور توسط دو دولت یکی در طرابلس و دیگری در طبرق واقع در شرق لیبی اداره می‌شود.

مقام‌های طرابلس کنترل اکثر مناطق ساحلی مدیترانه را برعهده دارند.

انتهای پیام

کد N961291