یونیسف: بوکوحرام باعث آوارگی 4 / 1 میلیون کودک شده است

آفريقا,مهاجرت

یونیسف امروز (جمعه) اعلام کرد که حملات متعدد بوکوحرام درکشورهای نیجریه، نیجر، کامرون و چاد، باعث آوارگی نزدیک به نیم میلیون کودک در پنج ماه اخیر و 4 / 1 میلیون کودک از سال 2009 تاکنون شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز ، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل(یونیسف)، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: تنها در نیجریه حدود 2 / 1 میلیون کودک که نیمی از آنها کمتر از پنج سال سن دارند از آغاز حملات بوکوحرام در این کشور در سال 2009 آواره شده‌اند.

در این بیانیه‌ آمده است: بوکوحرام عملیات‌های خود را در کشورهای مجاور نیجریه مانند کامرون، چاد و نیجر نیز گسترش داده و حدود 265 هزار کودک نیز در این کشورها به دلیل تحرکات این گروه تروریستی آواره شده‌اند.

سازمان جهانی مهاجرت در ابتدای ماه جاری میلادی اعلام کرده بود، تعداد کسانی که تاکنون به دلیل خشونت‌های بوکوحرام آواره شده‌اند از 5 / 1 میلیون به بیش از 1 / 2 میلیون تن افزایش یافته است.

مانوئل فونتن، مدیر کل یونیسف در مرکز و غرب قاره آفریقا اعلام کرد که این سازمان تنها یک سوم مبلغ 50 میلیون دلاری که برای اجرای عملیات خود طی سال جاری در منطقه به آن نیاز دارد، دریافت کرده است.

طبق بیانیه این سازمان، کمبود بودجه باعث شده بیش از 124 هزار کودک در این قاره از واکسناسیون سرخک محروم شوند، 208 هزار کودک از رفتن به مدرسه باز بمانند و بیش از 83 هزار کودک نیز از آب آشامیدنی بی‌بهره باشند.

فوتن اظهار داشت: سیل عظیم پناهجویان و کافی نبودن خدمات به شدت توان ما جهت فراهم کردن خدمات اساسی برای مردم این کشورها را کاهش داده است.

انتهای پیام

کد N961273