نتانیاهو:

مخالفت با توافق هسته‌ای همسو با منافع اسرائیل است

سیاسی

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز گفت که نبرد وی با اوباما رئیس جمهور ایالات متحده بر سر توافق هسته‌ای ایران نه تنها به روابط با آمریکا آسیب نزده بلکه همسو با منافع اسرائیل بوده است و حامیان توافق هسته‌ای پی برده اند لازم است تا اسرائیل را تقویب کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، به نقل از اورشلیم پست، نتانیاهو در مراسم افتتاح خط آهن گفت: کاملا روشن است که هیچ تیرگی در نتیجه اختلافات، در روابط با ایالات متحده وجود نداشت و هیچ تیرگی نمی تواند در این روابط باشد.

نتانیاهو منتقدانش را که از وی به دلیل آسیب رساندن به رابطه اسرائیل و آمریکا انتقاد می کردند،‌ به فروتنی فراخواند و گفت: ‌فکر می کنم می دانم به چه صورت روابط اسرائیل را هدایت و از اسرائیل دفاع کنم . ما هم در برابر تهدیدهای خارجی و هم در مرزها از آن دفاع می کنیم.

وی ادامه داد: من تمام توضیحات کارشناسان و دانشمندان را شنیدم که تلاش های ما علیه توافق هسته‌ای ایران می تواند باعث شکاف و تخریب روابط با ایالات متحده شود، اما هرگز نفهمیدم که چرا اسرائیل که نماینده مردم یهودی است نمی تواند کمپینی علیه توافق هسته‌ای با کشوری که قصدش نابودی ما است را رهبری کند.

قرار است تا نتانیاهو در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با جان کری وزیر امور خارجه آمریکا دیدار کند، همچنین نتانیاهو با اوباما در 9 نوامبر درواشنگتون دیدار خواهد کرد.

یک مقام اسرائیلی گفت: اوباما و نتانیاهو درباره دوره پس از توافق هسته‌ای ایران به گفت وگو خواهند پرداخت.

انتهای پیام

کد N961244