هشدار مشاور فرمانده کل سپاه نسبت به منافقین جدید

نماز جمعه

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به مذاکرات هسته ای کشورمان با 1+5 و در راس آن آمریکا گفت: دشمن قصد دارد کلیت برجام و این مذاکرات را پلی قرار دهد برای ورود مجدد و نفوذ به کشور.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به مذاکرات هسته ای کشورمان با 1+5 و در راس آن آمریکا گفت: دشمن قصد دارد کلیت برجام و این مذاکرات را پلی قرار دهد برای ورود مجدد و نفوذ به کشور.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار حمیدرضا مقدم فر در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران با تبریک فرا رسیدن ماه ذی الحجه و با اشاره به موضوع مهم «نفوذ» دشمن ، اظهار کرد: این نفوذ در دو حوزه یعنی حوزه مردم و مسوولان متصور است.

وی با اشاره به مذاکرات هسته ای کشورمان با 1+5 ادامه داد: اولین ویژگی این نفوذ این است که امروز دشمن بنا دارد از طریق مذاکره ای که در موضوع هسته ای کشورمان با 1+5 و در راس آن آمریکا صورت گرفته، از او بهره بگیرد و به عنوان یک فرصت به اهدافش برسد.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: دشمن قصد دارد کلیت برجام و مذاکره ای که در موضوع هسته ای صورت گرفته را پلی قرار دهد برای ورود مجدد به کشور و نفوذ به حوزه های مختلف کشور. این تصور که مردم فکر کنند آمریکا دشمن بدی نیست، راه نفوذ دشمن را به کشور باز می کند.

مقدم فر با اشاره به اینکه این نفوذ دارای ابعادی از جمله نفوذ امنیتی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی است، خاطرنشان کرد: یکی از بزرگترین تهدیدات کشور ابعاد فرهنگی و سیاسی این نفوذ است زیرا این دو بعد دارای جنبه زیر ساختی هستند.

وی افزود: از نکات دیگر که در خصوصیات نفوذ وجود دارد، این است که این نفوذ جنبه نرم افزاری دارد، یعنی بیش از هر چیزی در باورها و افکار مردم و مسوولان رخنه می کند. دشمن در این رویکرد جدید اگر بتواند با رخنه و نفوذ خود فکر و اندیشه و آرمان های ملی را تغییر دهد و موفق شود که در آن رخنه کند، به پایه ها و زیر ساخت های نظام اقتصادی لطمه زده و به آن آسیب می رساند.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: اگر دشمن بتواند با رخنه و نفوذ در مراکز تصمیم سازی، برآوردها و محاسبات مسوولان ما را تغییردهد و مهمتر از همه بتواند روحیه انقلابی مسوولان را دچار تغییر کند، در اینجاست که احتمال دارد مسوولان دچار خطا و انحراف در تصمیم شان شوند.

مقدم فر با تاکید بر اینکه اصلی ترین نکته کانونی حرکت دشمن در خط نفوذ، هدف قرار دادن آزادی و استقلال کشور است، اظهار کرد: اگر دشمن بتواند یکی از مهمترین آرمان های انقلاب اسلامی را که آزادی و استقلال است، کم فروغ و کم ارزش کند، راه برای ورود آمریکا به کشور باز می شود.

وی با اشاره به اینکه خط نفوذ در حوزه تصمیم سازی کشور بسیار مهم است، اظهار کرد: موضوع خط نفوذ در جمهوری اسلامی موضوع جدیدی نیست زیرا ما در دهه اول انقلاب یعنی در سال های 59 – 61 شاهد این خط نفوذ بودیم اما فتنه نفوذ جدید دشمن با آنچه که در دهه اول انقلاب داشتیم، تفاوت ها و شباهت هایی دارد.

مقدم فر یادآور شد: برخی از شباهت های نفوذ این است که اهداف و کلام هر دو یکی است یعنی نفوذی که در دهه اول انقلاب وجود داشت با نفوذی که اکنون دشمن دارد به این صورت است که می خواهد به حوزه های مدیریتی نظام نفوذ کند و آسیب بزند.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره تفاوت های نفوذ دشمن در دهه اول انقلاب با نفوذ دشمن در حال حاضر، گفت: تفاوت این است که در دهه 60 نفوذ دشمن ماهیت فیزیکی داشت، مانند حادثه 8 شهریور و 7 تیرماه. آن نفوذ برای از بین بردن مسوولین بود ولی جنسش فیزیکی بود، اکنون نفوذی که دشمن دارد این است که مسوولین را حذف فیزیکی نمی کند بلکه دشمن تلاش می کند با استفاده از مهره های داخلی که رویکرد غرب گرایانه دارند، یعنی افرادی که مثل او فکر می کنند به اهداف و مقاصد خود برسد.

مقدم فر یادآور شد:اکنون طرز فکر مسئولینی که از قبل از پیروزی انقلاب با آامریکا مبارزه می کردند، عوض شده و امروز مطرح می کنند که تا چه زمانی باید با آمریکا قهر باشیم و باید با او تعامل کنیم. باید بگوییم که چه چیزی را باید حل کنیم، آمریکا که تغییری نکرده است؟ آمریکا شیطان بزرگ است و شما چه چیزی را با او می خواهید حل کنید؟

وی ادامه داد: مسئولی که می گویی با آمریکا باید مشکل را حل کرد، چه چیزی را باید حل کنیم؟ آیا آمریکا از خوی استکباری خود دست برداشته؟ او ظلم نمی کند؟ آقای مسئولی که این حرف را می زنید شما عوض شده اید نه آمریکا!

مقدم فر تصریح کرد: زمانی که مسئول عزیز یبه این نقطه می رسد، باید دید چه اتفاقی افتاده که آرمان های او تغییر کرده است. این خط نفوذ جدید دشمن است و این ترور فیزیکی نیست که پایانش به شهادت برسد. باید برای آن مسئئول دعا کرد. مسئولین باید در ادبیات و سخنان خود دقت لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه موضوع کم آبی و ریزگردها جزو معضلات زیست محیطی است، ادامه داد: موضوع بیکاری آسیب اجتماعی است که مسوولین باید تدبیر کنند. مسئول عزیزی که این موضوعات را به آمریکا ربط می دهد باید بداند که این موضوعات مربوط به دشمن و شیطان بزرگ نیست بلکه آمریکا و صهیونیست ها کسانی هستند که با تحریم ها مسبب دهها مشکل اجتماعی شدند.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی ما شاهد یک جریان نفاق جدید هستیم که در برخی از کانون های رسمی نظام حضور دارند، نفوذ فیزیکی دهه اول توسط گروهک منافقین صورت می گرفت، اما منافقین جدید و نفاق جدید این است که افرادی که خوش سابقه هستند دگرگون و استحاله شده اند.این افراد در حوزه های تصمیم سازی حضور دارند و نفاق ایجاد می کنند که این نفاق خطرناک تر از نفاق دهه اول انقلاب است.

مقدم فر در پایان درگذشت دکتر حاتمی نخبه کشورمان که در حادثه مکه به شهادت رسید را تسلیت گفت.

انتهای پیام

کد N961218