بان کی مون خواستار یک روز آتش بس کامل در سراسر جهان شد

سیاسی

در حالی که با یورش صهیونیست ها، درگیری ها در مسجدالاقصی برای ششمین روز متوالی ادامه دارد، دبیر کل سازمان ملل متحد خواستار یک روز آتش بس کامل در سراسر جهان شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی که به مناسبت ۲۱ سپتامبر روز جهانی صلح آن را منتشر نمود، از همه طرف های درگیر در سراسر جهان خواست تا یک روز کامل را در آتش بس بگذرانند.

مون در این پیام گفت: امروز و در آستانه فرارسیدن روز جهانی صلح، از همه می خواهم تا یکپارچه ندای زمین گذاشتن اسلحه ها را سرداده و بی وقفه در راستای برقراری ۲۴ ساعت آتش بس در سراسر جهان در روز ۲۱ سپتامبر گام بردارند.

دبیر کل سازمان ملل متحد ادامه داد: مجمع عمومی سازمان ملل متحد این روز را برای تقویت و تحکیم ایده برقراری صلح فراگیر در تمام جهان قرار داد. بیایید روز جهانی صلح را بدون خشونت در جهان سپری کنیم. اگر بتوانیم یک روز را بدون درگیری در جهان داشته باشیم، می توان تصور کرد که روز های بیشتری را نیز ممکن است در صلح سپری کنیم.

به گزارش مهر، روز جهانی صلح در سال ۱۹۸۱ در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به تصویب رسید و قرار شد تا هر سال در ۲۱ سپتامبر، این روز گرامی داشته و برای صلح در عرصه بین الملل تلاش شود.

پیمام بان کی مون در حالی منتشر شده است که با یورش صهیونیست ها به صحن مسجدالاقصی، درگیری ها میان نظامیان تا دندان مسلح رژیم اشغالگر قدس با معترضان ادامه دارد.