عضو کمیسیون حقوقی :

عقلای صهیونیست برای همیشه توهم پیدایش یک کشور را از خود دور کنند

رهبري,رژيم صهيونيستي

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اسراییل برای تشکیل یک کشور مشروعیت ندارد، تصریح کرد: عقلای صهیونیست باید برای همیشه توهم پیدایش یک کشور را از خود دور کنند.

میرهادی قره سید رومیانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر حمایت از جبهه مقاومت و روحیه مبارزه گفت: تاریخ، دیرینه و نحوه غصب کشور فلسطین و فرمولی که انگلیس برای پیدایش رژیم صهیونیستی ایجاد کرد، نشان دهنده این است که این رژیم از لحاظ حقوقی قابلیت تبدیل شدن به یک کشور را ندارد. همچنین حوزه های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و تاریخی که می‌تواند در تشکیل یک کشور تاثیرگذار باشد را دارا نمی‌باشد.

وی ادامه داد: از عناصر تشکیل دهنده یک کشور، عنصر مشروعیت بسیار قابل اهمیت است که اسراییل نتوانسته و نخواهد توانست مشروعیت پیدایش یک کشور را پیدا کند لذا عقلای یهود و صهیونیست باید برای همیشه توهم پیدایش یک کشور را از خود دور کنند و هر چه زودتر کشور غصب شده فلسطین را به صاحبانش پس بدهند.

نماینده مردم تبریز در مجلس خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری نیز با درایتی که دارند این دورنما را در فرمایش خود تصریح کردند که عدم مشروعیت در همه حوزه ها اجازه نمی‌دهد اسراییل به حیات خود ادامه دهد و اینکه فرمودند وضعیت آنها تا 25 سال آینده مشخص نیست به همین موضوع اشاره دارد؛ چرا که تشکیل رژیم صهیونیستی از ابتدا نا مشروع بوده و اسراییل حتی از دیدگاه اندیشه و آزادگی توان ادامه حیات نخواهد داشت.

انتهای پیام

کد N960880