آصفری: توافق هسته‌ای تغییری در اصول و آرمان‌های نظام ایجاد نمی‌کند

انرژي هسته‌يي,کميسيون سياست خارجي و امنيت ملي مجلس,توافق جامع هسته‌اي

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که تصور تغییر در اصول و آرمان‌های جمهوری اسلامی ایران بعد از برجام از سوی غربی‌ها یک اشتباه استراتژیک است و جمهوری اسلامی به هیچ وجه دست از اصول خود برنمی‌دارد.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که تصور تغییر در اصول و آرمان‌های جمهوری اسلامی ایران بعد از برجام از سوی غربی‌ها یک اشتباه استراتژیک است و جمهوری اسلامی به هیچ وجه دست از اصول خود برنمی‌دارد.

محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد:‌ استراتژی‌های کلان نظام و مسائل ارزشی و آرمانی از سوی مقام معظم رهبری مشخص می‌شود. جمهوری اسلامی ایران همواره سیاست مبارزه با استکبار و حمایت از مظلومین جهان، جنبش‌های آزادی بخش، مردم مسلمان لبنان، فلسطین و غزه و مبارزه با رژیم صهیونیستی و کمک‌ به گروه‌های مقاومت را دنبال کرده و این‌ها مسائلی نیست که با توافق هسته‌ای بتوان آن را از بین برد یا تغییری در آن ایجاد کرد.

وی با بیان این‌که «بیش از 200 هزار شهید و صدها هزار جانباز در راه حفظ اصول اساسی انقلاب جانفشانی کرده‌اند» افزود: هیچ دولت و هیچ فردی نمی‌تواند این اصول را تغییر دهد.

نماینده مردم اراک در مجلس خاطرنشان کرد:‌ اگر استکبار جهانی فکر می‌کند با توافق هسته‌ای می‌تواند در اصول و آرمان‌های جمهوری اسلامی تغییری ایجاد کند یک اشتباه استراتژیک کرده است. چرا که جمهوری اسلامی به هیچ وجه دست از اصول خود بر نمی‌دارد. البته متاسفانه برخی روشنفکران غرب گرا و لیبرال زده که آرمان و آرزوی خود را در رابطه با غرب و بخصوص آمریکا می‌دانند نسبت به آرمان‌های مردم ایران که برای آنها جانفشانی و ایثارگری شده بی تفاوت هستند و به این تصورات دامن می‌زنند.

آصفری ادامه داد: بعضی موضع گیری‌های افراد وابسته به جریانات غربی و سیاست‌مداران غرب زده و غرب‌گرا سبب شده غرب فکر کند با توافق هسته‌ای جمهوری اسلامی دست از آرمان‌هایش بر می‌دارد، اما آنها باید بدانند تا زمانی که فرزندان خمینی نیروهای انقلاب و ملت عزتمند ایران در صحنه حضور دارند ولایت مداری مردم اجازه چنین چیزی را به آنها نمی‌دهد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: باید زمان بگذرد تا غرب متوجه شود با توافق تغییری در اصول انقلاب ایجاد نخواهد شد و ملت ایران ذره‌ای از آرمان‌های خود عدول نمی‌کند.

وی در پایان با تاکید بر این‌که «جمهوری اسلامی ایران همچنان به حمایت گروه‌های مقاومت در منطقه خواهد پرداخت» افزود: مقام معظم رهبری هم به صراحت گفتند جمهوری اسلامی ایران از هر جریانی که با رژیم صهیونیستی مبارزه کند حمایت خواهد کرد، بنابراین تصور باطلی است که فکر کنند بعد از برجام حمایت ایران از گروه‌های مقاومت کمتر خواهد شد.

انتهای پیام

کد N960877