تحولات عراق؛

افزایش تلفات انفجارهای بغداد/ ۲۱ حمله هوایی ائتلاف علیه داعش

سیاسی

افزایش تلفات انفجاری های بغداد به ۲۳ کشته و ۶۸ زخمی و ۲۱ حمله هوایی ائتلاف علیه مواضع داعش از جمله تحولات امنیتی عراق است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دو انفجار انتحاری که گروهک تروریستی داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت، منجر به کشته شدن دست کم ۱۹ نفر در محله تجاری الباب الشرقی در مرکز بغداد شد.

وقوع انفجار دیگری در محله باب المعظیم نیز باعث کشته شدن ۴ نفر شد. به گفته منابع بیمارستانی در این انفجارها ۶۸ نفر دیگر زخمی شدند. خبر دیگر اینکه جنگنده های ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا، ۲۱ مورد حمله هوایی علیه مواضع گروهک داعش در عراق انجام دادند.

ائتلاف ضد داعش با صدور بیانیه ای اعلام کرد: ۸ مورد از حملات هوایی در نزدیکی موصل انجام شد که در نتیجه آن ۳۵ پایگاه جنگی و ۵ یگان تاکتیکی منهدم شد و ۴ مورد نیز در نزدیکی بیجی به وقوع پیوست. در این حملات نیز ۱۴ خودروی نظامی منهم شد.

از سوی دیگر مایکل فالون وزیر دفاع انگلیس مدعی شد که حملات هوایی انگلیس علیه داعش در عراق از یک سال پیش منجر به کشته شدن ۳۳۰ داعشی شده است. وی افزود: این رقم به خاطر نبود نیروهای زمینی انگلیس برای ارزیابی نتایج حملات هوایی، تقریبی است.