دونالد ترامپ رهبر کره شمالی را یک دیوانه زنجیری خواند

واحدمرکزی خبر نوشت: نامزد پیشنهاد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از بی توجهی سیاستمداران این کشور به تهدید هسته ای کره شمالی انتقاد کرد.

پایگاه اینترنتی هیل گزارش داد: دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چهارشنبه شب در مناظره نامزدهای ریاست جمهوری از حزب جمهوری خواه ضمن آنکه رهبر کره شمالی را یک «دیوانه زنجیری» خواند، گفت که آمریکا باید توجه بیشتری به برنامه هسته ای کره شمالی داشته باشد.
وی توافق هسته ای ایران را یکی از بدترین توافقهایی توصیف کرد که تاکنون دیده است، اما گفت: هیچکس حرفی از کره شمالی نمی زند که این دیوانه زنجیری ( کیم یونگ اون رهبر کره شمالی)‌ در آنجا در مسند است و واقعا تسلیحات هسته ای دارد.
پیونگ یانگ این هفته اعلام کرد راکتور مجتمع هسته ای اصلی اش را مجددا راه اندازی کرده است و می تواند در «هر زمان» از تسلیحات هسته ای بر ضد آمریکا و دیگران استفاده کند. اعلام این خبر از طرف این دولت کمونیست منزوی اندکی پس از آن صورت گرفت که این کشور گفت طرح هایی برای پرتاب یک فروند راکت دوربرد در دست اجرا دارد.
طی مناظره،‌ چند تن از نامزدها از اوباما به علت توافق هسته ای با ایران انتقاد کردند. ترامپ از توافق ایران انتقاد کرد ، اما در مورد بی توجهی به کره شمالی که دولتی با تسلیحات هسته ای اعلام شده است، شکایت داشت.
وی گفت: «هم اکنون کسی در کره شمالی است که تسلیحات هسته ای دارد و تقریبا هر هفته می گوید که آماده استفاده از آنها است و ما حتی اسمی از آن نمی بریم.»

49261

کد N960570