پلیس پاکستان خلبان سابق نیروی هوایی را به اتهام حمایت مالی از القاعده بازداشت کرد

پلیس پاکستان از دستگیری یکی از خلبانان سابق نیروی هوایی که از طالبان و القاعده حمایت مالی کرده، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، این مظنون موسوم به سید شیبا احمد در شهر کراچی بازداشت شده است.

به گفته پلیس، وی هزینه درمان شبه نظامیان زخمی شده طالبان در یکی از بیمارستان‌های شهر لاهور را پرداخت کرده است.

نوید خواجا افسر پلیس ارشد از اداره مقابله با تروریسم به خبرنگاران گفت: سید شیبا احمد همچنین دو شبه نظامی را وادار کرده تا در مه سال جاری میلادی به یکی از اتوبوس‌های مسلمانان شیعه اسماعیلی حمله کرده و 45 تن را بکشند. او به حمایت مالی از گروه‌های تروریستی متهم خواهد شد.

وی افزود: سید شیبا احمد همچنین از طالبان افغانستان حمایت‌های مالی کرده است. ما در حال بررسی‌هایی هستیم تا مشخص کنیم که آیا این حمایت مالی از طرف خود سید شیبا احمد صورت گرفته و یا فرد دیگری نیز از او حمایت مالی کرده است.

این افسر پلیس ادامه داد: سید شیبا احمد همچنین به القاعده در شبه جزیره هند کمک مالی کرده است. این بازداشت یکی از موفقیت‌های نادر نیروی پلیس پاکستان محسوب می‌شود که با شبه نظامی گری و فساد و جنایت دست و پنجه نرم می‌کند.

پلیس پاکستان گفت: سید شیبا احمد 52 ساله در یکی از مساجد کراچی خطبه‌هایی را ایراد می‌کرده است. خطبه‌های عمومی او اغلب مضمونی میانه رو داشته اما در خطبه‌های خصوصی‌اش افراد را به افراط گرایی ترغیب کرده است.

سید شیبا احمد پیشتر از دانشگاه نیروی هوایی پاکستان فارغ التحصیل شده و در سال 1998 میلادی نیروی هوایی را ترک کرد. وی سپس وارد کار رنگ و مواد شیمیایی شد.

انتهای پیام

کد N960526