ادعای امارات درباره اختصاص یک میلیارد دلار کمک مالی به پناهجویان سوری

امارات متحده

دولت امارات ادعا کرده است که 1.1 میلیارد دلار کمک مالی برای پناهندگان سوری و به منظور جنگ علیه تروریست‌های داعش اختصاص داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این خبر در حالی اعلام شد که کشورهای عربی حوزه خلیج فارس از جمله امارات به دلیل عدم اتخاذ اقدامات لازم برای پذیرش پناهندگان سوری که در تلاش برای ورود به اروپا و فرار از کشور بحران زده خود هستند با انتقادات بسیاری رو به رو شدند.

در همین حال انور بن محمد قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجی امارات ادعا کرد که این کشور یکی از بزرگترین کشورهای اهدا کننده کمک‌های بشر دوستانه و توسعه‌ای به پناهندگان سوری در داخل و خارج کشور است.

وی مدعی شد: مجموع کمک‌های امارات که از آغاز بحران در سوریه به این کشور ارائه کرده است به بیش از چهار میلیارد درهم امارات معادل 1.1 میلیارد دلار می‌رسد.

بر اساس این گزارش، 168 میلیون دلار از کمک‌های امارات به پناهندگان سوری به مواد غذایی و 88.1 میلیون دلار از آن به مواد دیگر و فراهم کردن پناهگاه برای آوارگان اختصاص یافته است. همچنان که مبالغ دیگری نیز برای فراهم کردن خدمات بهداشتی، آب، آموزش و مصارف دیگر ارائه شده است.

قرقاش افزود: امارات همچنین بیش از 420 میلیون دلار کمک مالی برای مبارزه با تروریست‌های داعش در سوریه و عراق و حمایت از پناهندگان به این کشور داده است.

انتهای پیام

کد N960517