مجمع جهانی تقریب مذاهب تجاوز رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی را محکوم کرد

فلسطين,اسراييل,دبيركل مجمع تقريب مذاهب

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در بیانیه‌ای تجاوز رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی را محکوم و بر لزوم وحدت امت اسلامی برای مقابله با توطئه‌های صهیونیستی تاکید کرد.

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این بیانیه آمده است: تجاوز اخیر صهیونیستی به مسجدالاقصی و مسجدالصخره چیزی کمتر از به آتش کشیدن مسجدالاقصی در سال 1969 نیست و این تجاوز جدید مستقیما به دست پلیس، ارتش و حکومت رژیم صهیونیستی صورت گرفته است.

حادثه به آتش کشیدن مسجدالاقصی، خشم گسترده جهان اسلام را به همراه داشت و زمینه تاسیس سازمان کنفرانس اسلامی را مهیا ساخت تا کشورهای اسلامی بسان ید واحده درآیند، اما این بار صهیونیست‌ها به گمان عکس‌العمل نشان ندادن مسلمانان، دست به تعرض به قبله اول مسلمین زدند.

رژیم صهیونیستی در طی سال‌های اخیر توطئه‌های بسیاری برای به ذلت کشاندن مسلمانان و از بین بردن روحیه عزت و کرامت آنان، به اجرا گذاشت؛ نقشه‌هایی که با جنگ رسانه‌ای رسانه‌های صهیونیستی عربی زبان و دیگر زبان‌های کشورهای اسلامی پیاده شد؛ کشتار و ویرانی به نام دین از طریق برانگیختن درگیری‌های مذهبی و قومی و تخریب و بمباران غزه، سوریه، یمن و عراق راهکارهای آنان بود.

گمان آن‌ها ناشی از حساب‌های مادی بود که شکست و ناکامی آن بارها به اثبات رسید؛ بعد از معاهده ذلت بار اول صهیونیست‌ها، نور انقلاب اسلامی در ایران تابید و جنبش‌های مقاومت اسلامی در لبنان و فلسطین نمود یافت و پس از آن بود که با تعرض شارون (نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی) به مسجدالاقصی انتفاضه مبارک فلسطینی به راه افتاد.

صهیونیست‌ها پس از این تجاوز اخیر به کجا خواهند رفت؟ بله شرایطی که امت اسلامی ما در آن به سر می‌برد بی‌ثبات است اما این بدان معنی نیست که دست بسته در برابر این توهین به عزت و کرامت خود بایستد؛ امت اسلامی باتوجه به تجارب گرانمایه‌ای که درطول سالیان گذشته به دست آورده ، موضع مناسبی را که در حد این جنایت است و زمینه‌ساز نابودی این رژیم و آغازگر وحدت و همبستگی امت اسلامی باشد، اتخاذ خواهد کرد؛ آن‌ها، این مسئله را بعید می‌دانند و ما آن را نزدیک برمی شماریم.

وَسَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنقَلَبٍ یَنقَلِبُونَ

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی»

انتهای پیام

کد N960470