ادعای رئیس سیا:ایران بخشی ازموشک‌هایش را به کره شمالی منتقل می‌کند

واحدمرکزی خبر نوشت: رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا «سیا» مدعی شد ایران بخش هایی از موشک هایش را به کره شمالی منتقل می کند.

به گزارش مونیتورینگ خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری «روزنامه القدس العربی»، جان برنن که مشاور ارشد باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در امور مبارزه با تروریسم است، درباره آنچه انتقال بخش هایی از موشک های ایران به کره شمالی خواند، هشدار داد. 

برنن گفت: آمریکا انتقال اجزای موشک هایی را که به برنامه هسته ای نظامی ایران ارتباط دارد به کره شمالی، با نگرانی زیر نظر دارد.
وی خاطر نشان کرد: سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا روابط پنهانی بین ایران و کره شمالی و همکاری این دو کشور را در زمینه فعالیت های غیرقانونی و نظامی هسته ای رهگیری کرده است.

این مقام آمریکایی تاکید کرد واشنگتن نگران انتقال بخش هایی از تجهیزات نظامی ایران مرتبط با برنامه هسته ای این کشور به کره شمالی است.

رئیس سیا افزود: ما گزارش هایی درباره تلاش های ایران برای خرید سلاح و تجهیزاتی دریافت کردیم که به فعالیت های هسته ای نظامی ارتباط دارد. تهران برای تکمیل بخش هایی از برنامه هسته ای نظامی و موشک های خود از منابع خارجی از جمله کره شمالی استفاده می کند.

جان برنن گفت: من نمی گویم اکنون کاری در حال انجام شدن است، اما ما باید همه مسیرهای احتمالی را که ممکن است ایران از طریق آنها به تسلیحات کشتار جمعی دست پیدا کند، در نظر داشته باشیم.

القدس العربی افزود: در حالی که بحث های زیادی درباره میزان همکاری و روابط ایران و کره شمالی درباره فعالیت های هسته ای نظامی و موشکی مطرح است و شواهد زیادی در چند سال گذشته درباره این همکاری وجود دارد، دولت آمریکا و سازمان های اطلاعاتی این کشور همچنان درباره این گزارش ها سکوت کرده اند.

4949

کد N960385