طی نامه ای به شورای امنیت؛

سوریه جنایت تکفیریها در حلب را محکوم کرد

سیاسی

وزارت خارجه سوریه به دنبال اقدامات تروریستی اخیر تکفیریها در استان حلب طی نامه ای به شورای امنیت سازمان ملل خواستار اقدام فوری این شورا در جلوگیری از ادامه اینگونه اقدامات شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، وزارت خارجه سوریه در محکومیت اقدامات تروریستی اخیر در استان حلب به شورای امنیت سازمان ملل نامه نوشت.

بر اساس این گزارش، وزارت خارجه سوریه در این نامه ضمن محکوم کردن اقدام تکفیریها در کشتار ده ها غیرنظامی سوری در حلب، خواستار دخالت فوری شورای امنیت برای جلوگیری از وقوع چنین اقدامات وحشیانه ای شد.

در این نامه تأکید شده است که کشورهای غربی و برخی از کشورهای عربی همچنان به حمایت های مالی و تسلیحاتی خود از تروریست های تکفیری در سوریه ادامه می دهند.

وزارت خارجه سوریه همچنین تصریح کرده است: تا زمانی که کشورهای عربی و غربی از حمایت های گسترده خود از تروریست های تکفیری دست نکشند، دستیابی به راه حلی سیاسی جهت حل بحران کنونی بسیار سخت خواهد بود.

گفتنی است تروریست ها روز سه شنبه مناطق مسکونی را در حلب مورد حملات خمپاره ای قرار دادند که طی آن بیش از ۲۰ نفر کشته و ۱۰۰ غیرنظامی به شدت مجروح شدند. در پی این حمله، توپخانه های ارتش سوریه مناطقی در حومه استان حمص را هدف قرار دادند که به دنبال آن شماری از تکفیریها به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.