«استفان دیمستورا» فردا به سوریه می‌رود

سیاسی

«استفان دیمستورا» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه فردا پنجشنبه برای دیدار با مقامات سوری به این کشور سفر خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «استفان دیمستورا» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه فردا پنجشنبه به دمشق سفر می کند.

بر اساس این گزارش، قرار است وی در جریان این سفر ضمن دیدار با مقامات عالی رتبه سوری با آنها درباره راهکارهای حل سیاسی بحران این کشور بحث و تبادل نظر کند.

در همین ارتباط یک مقام سوری تصریح کرد: قرار است دیمستورا در جریان سفر خود با ولید المعلم وزیر خارجه سوریه دیدار کرده و به سؤالات وی درخصوص طرح جدید خود برای برقراری صلح در این کشور پاسخ دهد.

گفتنی است، دیمستورا در یکی از آخرین اظهارات خود در خصوص بحران سوریه گفته بود: اجرایی ساختن بیانیه ژنو۱ درباره سوریه تنها راهکار حل سیاسی بحران این کشور محسوب می شود.

وی با تأکید بر لزوم همکاری های بین المللی برای حل بحران سوریه تصریح کرده بود: ضروری است که رایزنی های منطقه ای و بین المللی به منظور حل سیاسی بحران سوریه ادامه یابد.

دی مستورا در پایان یادآور شده بود: هم اکنون هیچ توافقی میان طرف های درگیر در سوریه در رابطه با آغاز مرحله انتقال سیاسی در این کشور وجود ندارد، با این حال سازمان ملل به تلاش های خود برای حل سیاسی بحران سوریه ادامه می دهد.