شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی درگذشت آیت‌الله خزعلی را تسلیت گفت

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای در گذشت آیت‌الله خزعلی را تسلیت گفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

«انا لله و انا الیه راجعون»

ارتحال عالم مجاهد و پارسا، حضرت آیت‌الله آقای حاج شیخ ابوالقاسم خزعلی «رضوان‌الله‌علیه» موجب تأثر و تألم شدید تمامی ارادتمندان، نیروهای انقلابی، طلاب، روحانیت، حوزه‌های علمیه و داغدار شدن مردم مؤمن و قدرشناس ایران شد.

این عالم بزرگوار از جملۀ پیشگامان مبارزان راه انقلاب و از چهره‌های اثرگذار و یاران صمیمی نظام جمهوری اسلامی و از وفاداران غیور و صادق امام راحل و رهبری عزیز بود که در همۀ عرصه‌های مهم کشور در دوران انقلاب شجاعانه و با صراحت و شجاعت تمام نقش‌آفرینی کرد.

این انسان بزرگ و متقی، همیشه در موضع عالم دینی فاضل و مجاهدی صبور، سیاستمداری صادق و انقلابی صریح ظاهر شد و همۀ توانایی‌های خود را در کفۀ حق و حقیقت نهاد و تمام وجود خود را وقف اسلام و انقلاب و ولایت فقیه و خدمت به خلق خدا کرد.

بارزترین جنبه سیاسی شخصیت آیت‌الله خزعلی حضور مستمر و شایان در نهضت اسلامی امام خمینی(ره) بود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در پایان اطلاعیۀ ترحیم خود، ضمن اعلام تسلیت به تمامی عاشقان و دوستداران و ارادتمندان ایشان به ویژه به بیت مکرم ایشان و مردم عزیز ایران اسلامی و آرزوی علو درجات برای این فقید سعید را از آستان احدیت مسألت کرده و از ملت وفادار و قدرشناس ایران اسلامی دعوت می‌کند تا با حضور پرشور خود، در مراسم‌های تشییع، ترحیم و بزرگداشت این عالم مجاهد، از خدمات صادقانه و شخصیت علمی و سیاست‌مدار صادق ایشان تجلیل کرده و برای شادی روح و علو درجات آن مرحوم دعا کنند.

انتهای پیام

کد N959700