العربیه این تصاویر را از حضور نظامی روسیه در سوریه منتشر کرده است

سوریه,روسیه

تصاویری که مشاهده می کنید وب سایت شبکه خبری العربیه با عنوان "خطرناک‌ترین تانک روسیه برای نجات اسد در حال غرق، به آب می‌زند" منتشر کرده است.

العربیه این تصاویر را از حضور نظامی روسیه در سوریه منتشر کرده استتصاویری که مشاهده می کنید وب سایت شبکه خبری العربیه با عنوان "خطرناک‌ترین تانک روسیه برای نجات اسد در حال غرق، به آب می‌زند" منتشر کرده است.

 

 

 

 

وب سایت شبکه خبری العربیه این تصاویر را از حضور نظامی مسکو در سوریه منتشر کرده است و مدعی شده است که روسیه با این تجهیزات پیشرفته در سوریه تحرک نظامی سنگین دارد .

العربیه در ادامه این گزارش مدعی شده است: تا کنون مشخص شده که به طور حتم، ۷ عراده تانک دوزیست پیشرفته روسی «تی-۹۰» با قابلیت حركت در آب و خشكی که از جمله خطرناک‌ترین تانک‌های جهان به شمار می‌آید، هفته گذشته به همراه انواع مهمات و ۲۰۰ تن از نیروی دریایی روسیه، به سوریه رسید.

این‌ها بخشی از کمک‌هایی ارسالی به سوریه است و قرار است مقادیر بیشتری از اسلحه به زودی به این کشور برسد. همه این‌ها دلیلی آشکار بر این است که نظام اسد در آستانه غرق شدن است و به کمک نیاز دارد.


تانک تی 90 در حال مانور


روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» وجود این تانک‌ها را دوشنبه ۱۵ سپتامبر به نقل از منابعی که هویتشان را ذکر نکرده و همچنین تصاویر ماهواره‌ای، تایید کرده است.

ویژگی‌های تانک «تی-۹۰» آن‌را در مقام قوی‌ترین رقیب تانک مشهور آمریکایی M1 Abrams قرار می‌دهد. طول این تانک ۹.۵۳ متر و ۳.۷۹ متر عرض دارد. وزنش هم ۴۷ تن است و سه نفر خدمه را حمل می‌کند. در این تانک ۳ موتور تعبیه شده، یکی از آنها از نوع V-84MS دیزل است که قدرتش ۸۵۰ اسب بخار است، دیگری V-84KD turbo-supercharged دیزل با قدرت ۱۰۰۰ اسب بخار و سومی V-85 با قدرت ۱۰۰۰ اسب بخار است.اسلحه اصلی تانک تی 90 یک توپ 125 میلیمتری است این تانک دوزیست می تواند با سرعت 65 کیلومتر در ساعت حرکت کند.

این اطلاعات را «العربیه.نت» از سایت army-technology به دست آورده است. بنا بر این اطلاعات، این تانک ظریف ۱۶۰۰ لیتر سوخت دارد و در سال ۱۹۹۲ به تسلیحات مورد استفاده ارتش روسیه افزوده شد.

این سایت می‌افزاید که سرعت تانک به ۶۵ کیلومتر در ساعت در جاده هموار و ۴۵ کیلومتر در ساعت در جاده ناهموار می‌رسد. تانک روسی می‌تواند ۶۵۰ کیلومتر را طی کند.

اما اسلحه اصلی‌اش توپ 2A46M با کالیبر ۱۲۵ میلیتر است که می‌تواند هر دقیقه ۶ تا ۸ گلوله از ۴۸ گلوله‌ای که حمل می‌کند را شلیک کند. این تانک همچنین مجهز به دو مسلسل است که یکی از آن‌ها ۷.۶۲ میلیمتری با ظرفیت ۲۰۰۰ گلوله و دیگری ۱۲.۷ میلیمتری با ظریفت ۳۰۰ گلوله است.عکسی از «فورن پولیسی» به نقل از «گوگل ایرث» ساخت یک پایگاه هوایی در نزدیکی لاذقیه را نشان می‌دهد.


العربیه در ادامه این گزارش مدعی شده است: این تانک همچنین به سامانه‌ای با نام اختصاری NBC مجهز است که از آن در برابر حملات اتمی، بیولوژیکی و شیمیایی حمایت می‌کند.

مقام‌های آمریکایی می‌گویند که روسیه در حال ساخت پایگاهی نظامی برای خود در فرودگاه لاذقیه است.

دو مقام مسئول آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود، به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که روسیه تعدادی تانک و توپخانه در فرودگاهی نزدیک شهر لاذقیه پایگاه اصلی حکومت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه مستقر کرده است.

بنا بر این گزارش، یکی از مسئولان گفته است که دستکم هفت عراده تانک تی-۹۰ در فرودگاه نزدیک لاذقیه دیده شده‌اند.

در همین حال خبرگزاری‌های روسیه به نقل از سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گزارش داده‌اند که مسکو به کمک‌های تسلیحاتی خود به سوریه ادامه می‌دهد.

31049

کد N959553