پیام تسلیت رئیس مجلس به مناسب در گذشت آیت الله خزعلی

سیاسی

علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی طی پیامی درگذشت آیت الله خزعلی را تسلیت گفت.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، متن این پیام به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

ارتحال عالم جلیل القدر، خطیب نماز جمعه این هفته تهران توانمند، حافظ قرآن و مبارز انقلابی حضرت آیت الله شیخ ابولقاسم خزعلی عضو مجلس خبرگان رهبری و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم موجب تاسف و تاثر گردید.

آیت الله خزعلی از شخصیت‌های ممتاز و برجسته انقلاب و نظام بودند که در روشنگری اهداف قیام در زمان مبارزه با حکومت ستم شاهی تلاش فراوان داشتند و در طول سال‌های متمادی عمر خویش همراهی ارزشمند برای امام و رهبری بودند.

ایشان دروس دینی و حوزوی را در نظر استاتید بزرگی چون آیت الله العظمی بروجردی مرحوم قوچانی، آیت الله هاشم قزوینی و حضرت امام خمینی(ره) فرا گرفتند و اهتمام فراوانی در نشر و گسترش معارف دینی داشتند. منابر آن مرحوم بویژه در بیان مسائل سیاسی،‌ فرهنگی و اجتماعی پیش از انقلاب علاقه‌مندان فراوانی را به خود جذب می کرد که نتیجه آن اگرچه باعث به زندان رفتن و تبعید پیاپی ایشان شد اما در آگاهی بخشی انقلابیون بسیار موثر بود.

مرحوم آقای خزعلی در سال‌های پس از پیروزی انقلاب نیز خدمات فراوانی به کشور عرضه داشتند که عضویت در شورای تدوین قانون اساسی، شورای نگهبان از جمله آن می‌باشد.

اینجانب این ضایعه را به پیشگاه حضرت بقیه الله الاعظم، مقام معظم رهبری، روحانیت معزز، ملت شریف ایران و بیت مکرم حضرت آیت الله خزعلی تسلیت گفته و برای آن عالم بزرگوار غفران الهی و برای بازماندگان و دوستداران صبر و اجر از درگاه خداوند مسالت می کنم.

علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی»

انتهای پیام

کد N959508