عضو کمیسیون فرهنگی پیشنهاد داد:

برای تبلیغ کتاب از فرمایشات رهبری استفاده کنیم

شتاب

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به عوامل موثر در کاهش سرانه مطالعه کتاب گفت: تبلیغات ما درباره کتابخوانی کم است.

مفید کیایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا پیشنهاد داد:‌ می‌توانیم از مطالبی که رهبری در مورد کتاب گفته‌اند برای تبلیغات استفاده کنیم. یا بعضی از شخصیت‌ها را که انس و علاقه خاصی به کتابخوانی داشتند را به رخ بکشیم؛ شخصیت‌هایی مثل شیخ صدوق که 300 جلد کتاب نوشتند و ما حتی 30 جلدش را هم نمی‌توانیم بخوانیم یا علامه مجلسی که فقط 110 جلد بهارالانوار را نوشتند.

او همچنین عنوان کرد: برای تشویق نسل نو به کتابخوانی هم می‌توانیم گاهگاهی مسابقاتی را برای کتابخوانی برگزار کنیم. به این صورت هم جوانان به کتاب خواندن تشویق می‌شوند.

این عضو کمیسیون فرهنگی، به گران بودن کتاب هم اشاره کرد و گفت:‌ بعضی‌ها می‌گویند کتاب گران است و ما به همین دلیل اصلا نمی‌توانیم به سمت کتاب برویم. می‌توان تخفیفی برای کتاب قائل شد تا افرادی که به کتابخوانی علاقه‌مند هستند از عهده خرید آن بربیایند.

کیایی‌نژاد درباره تاثیر مدارس در بالا بردن سرانه مطالعه نیز خاطرنشان کرد:‌ اگر معلمین،‌ خود اهل مطالعه باشند، می‌توانند نقش بسزایی در این مورد داشته باشند. آنها می‌توانند کتابی در سطح دانش‌آموزان معرفی کنند و از آنها بخواهند که مثلا یک کتاب 50 صفحه‌ای را در دو صفحه خلاصه کنند و بابت آن جایزه‌ای بگیرند.

انتهای پیام

کد N959505