پاسخ اوقاف به شبهه قیمت گزاف قبر در برخی امامزادگان

سازمان اوقاف,امامزاده,اوقاف,قبور

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه به شبهات و اخبار مربوط به قیمت گزاف قبر در برخی بقاع متبرکه پاسخ داد.

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه به شبهات و اخبار مربوط به قیمت گزاف قبر در برخی بقاع متبرکه پاسخ داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حسن ربیعی اظهار کرد: بقاع متبرکه و امامزادگان مسئول دفن اموات در کشور نیستند که بخواهند این نیاز مردم را با قیمت مناسب مرتفع کنند، بلکه مسئول این کار شهرداری‌ها هستند که با ایجاد قبرستان‌های عمومی شرایط لازم را جهت استفاده عموم فراهم می‌کنند.

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: وظیفه اصلی متولیان بقاع متبرکه و امامزادگان خدمت رسانی مطلوب به زائران در زمینه‌های مختلف بویژه امور فرهنگی است. ایجاد فضای مناسب برای پاسخگو بودن به سیل جمعیت زوار در طول سال، نظافت، امنیت و ... تنها تعدادی از صدها خدمات است که این اماکن خود را موظف به ارائه آن می‌دانند و راه‌های تأمین منابع آن نیز علاوه بر نذورات و هدایای مردمی واگذاری قبر به افرادی است که می‌توانند مشکلی اساسی از بقعه را حل کنند.

وی افزود: جای شگفتی است که برخی رسانه‌ها به جای توجه به اینکه بقاع متبرکه چگونه به هزاران زائر در طول سال خدمت می‌کنند و برنامه‌های فرهنگی به اجرا می‌گذارند در پی حاشیه سازی هستند و حتی برخی نیت خوانی کرده و اظهار می‌دارند: «عامل اینکه برخی افراد چنین پول‌هایی را پرداخت می نمایند بحث تفاخر و یا ترس از عذاب است» و با پیش داوری اذهان عمومی را نسبت به این افراد مخدوش می‌کنند و این در حالی است که پول این افراد تبدیل به کتابخانه، دارالقرآن و ... در بقعه متبرکه‌ای می‌شود که زمینه استفاده هزاران نفر را فراهم می‌کند.

مدیر کل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان یادآور شد: شاید امکان دفن اموات در بقاع متبرکه و امامزادگان برای همگان وجود نداشته باشد اما با دفن تعداد افرادی معدود امکان استفاده برای عموم مردم از امکاناتی که این افراد ایجاد کرده‌اند فراهم می‌آید.

انتهای پیام

کد N959391