نشست فوق‌العاده اتحادیه اروپا درباره بحران آوارگان 22 سپتامبر برگزار می‌شود

اتحاديه اروپا

وزرای کشور عضو اتحادیه اروپا قرار است 22 سپتامبر سال جاری میلادی (31 شهریور ماه) نشست فوق‌العاده‌ای را درباره بحران پناهجویان برگزار کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ به نقل از خبرگزاری شینهوا،‌ ژان آسلبورن، وزیر امور مهاجرت،‌ پناهجویان لوکزامبورگ و رییس دوره‌ای شورای اتحادیه اروپا گفت که این نشست بر برنامه اسکان آوارگان در کشورهای عضو اتحادیه اروپا تمرکز دارد.

وزرای کشورهای عضو روز دوشنبه بر برنامه‌ای اولیه برای استقرار 40 هزار آواره در ایتالیا و یونان موافقت کردند اما نتوانستند به اتفاق نظر در موارد مهمتر دست بیابند.

رییس شورای اتحادیه اروپا که در حال حاضر به دست لوکزامبورگ است، اعلام کرده که این نشست با هدف پیگیری نشست روز دوشنبه برگزار می‌شود.

در این نشست قرار است رییس شورای اروپا از وزرای کشورهای عضو بخواهد تا تصمیمی را درباره مکانیسم استقرار 120 هزار تن در کشورهای عضو اتحادیه اروپا اتخاذ کنند.

ژان کلود یونکر، رییس کمیسیون اروپا نیز هفته گذشته خواستار استقرار 120 هزار تن از مهاجران براساس یک برنامه اجباری شده بود.

تعداد زیادی از مهاجران در هفته‌های اخیر و برای پناهندگی در کشورهای اروپایی وارد این قاره شده‌اند.

یونکر به همراه مقام‌هایی از آلمان و فرانسه به دنبال اعمال فشار بر کشورهای عضو برای حمایت از پیشنهادهای ارائه شده توسط کمیسیون اروپا هستند.

در همین حال، اسپوتنیک نیز گزارش داد که آلن نری، یکی از اعضای پارلمان فرانسه به سازمان امنیت و همکاری اروپا در مجمع پارلمانی اروپا تاکید کرده تا نشستی را برای بررسی بحران مهاجران که قرار است در مراسم آغازین این مجمع مطرح شود، برگزار کند.

وی امروز (چهارشنبه) گفت: هیات فرانسه به سازمان امنیت و همکاری اروپا در مجمع پارلمانی اروپا تاکید کرده که نشستی را برای بررسی بحران کنونی مهاجرت برگزار کند. زمانیکه مهاجران جان خود را به خطر می‌اندازند تا به اروپا وارد شوند، ما رخدادهای غیرمنتظره و غم انگیزی را شاهد هستیم. ما باید این روند را ارزیابی کرده و در نشست سازمان امنیت و همکاری اروپا در مجمع پارلمانی اروپا که در مغولستان برگزار می‌شود، این مساله را بررسی کنیم.

این نشست که از امروز تا جمعه برگزار می‌شود، نشست پاییزه سازمان امنیت و همکاری اروپا در مجمع پارلمانی اروپاست که در اولان باتور، پایتخت مغولستان است و در آن قریب به 200 تن از اعضای پارلمانی 57 کشور عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا شرکت دارند.

اروپا با بحران پناهجویانی مواجه شده که از آفریقا و خاورمیانه برای یافتن زندگی بهتر وارد کشورهای عضو اتحادیه اروپا شده اند.

انتهای پیام

کد N959347