اراکی در دیدار علمای پاکستان:

تصرف مسجدالاقصی به معنای تصرف همه جهان اسلام است

مجمع تقريب,دبيركل مجمع تقريب مذاهب,مسجدالاقصي

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: تصرف مسجدالاقصی در قلب جهان اسلام توسط صهیونیست‌ها به معنای تصرف همه جهان اسلام است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: تصرف مسجدالاقصی در قلب جهان اسلام توسط صهیونیست‌ها به معنای تصرف همه جهان اسلام است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله محسن اراکی در دیدار جمعی از علمای اهل سنت پاکستان با بیان این‌که «خداوند متعال اسلام را در قرآن کریم در عبارت«قُلْ إِن کُنتُمْ تُحِبُّونَ اللّهَ فَاتَّبِعُونِی یُحْبِبْکُمُ اللّهُ»خلاصه کرده است» اظهار کرد: بر مبنای "اتباع" محبت خدا نسبت به بندگانش تعلق خواهد گرفت و بنده محبوب خدا خواهد شد و "اتباع" که در اینجا اتباع رسول خدا(ص) است جز با محبت حاصل نخواهد شد.

وی افزود: در روایات صحیحه‌ایی که هم در منابع اهل سنت و هم در کتب حدیث شیعه آمده است، نه تنها محبت رسول خدا جدا از محبت اهل بیت(ع) او نیست، بلکه حقیقت ایمان به محبت رسول خدا و اهل بیت رسول خدا تفسیر شده است.

اراکی با بیان این‌که «اگر جامعه اسلامی که دارای 1.5 میلیارد جمعیت است با هم متحد شود به قدرت اول جهان تبدیل خواهد شد» اظهار کرد: اگر جامعه اسلامی متحد شود هم از لحاظ اقتصادی و هم از بعد سیاسی و علمی به قدرتمندترین جامعه بشری تبدیل خواهد شد.

وی افزود: کشورهای استعماری، رژیم صهیونیستی را در منطقه به وجود آورده‌اند تا از پیدایش قدرت جهان اسلام جلوگیری کنند و متأسفانه برخی از کشورهای اسلامی منطقه نیز در این زمینه با اسرائیل متحد شده‌اند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اظهار کرد: وقتی انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و بعد از اینکه امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری مسئله وحدت جهان اسلامی را مطرح کردند اسرائیل و آمریکا از شکل گیری چنین قدرتی به هراس افتادند و در نقاط مختلف جهان اسلام از اندونزی و پاکستان گرفته تا عراق و سایر نقاط جهان اسلام شروع به ایجاد اختلاف بین مسلمین کردند تا مسلمین را از اسرائیل غافل کنند.

وی با بیان این‌که «برای اینکه اسرائیل قدرت بگیرد به ایجاد جنگ در بین مسلمین دامن زدند» تصریح کرد: از وقتی که اخیرا جنگ‌های داخلی در کشورهای اسلامی نظیر سوریه، عراق، یمن و... راه افتاد می‌بینید که اسرائیل تجاوز خود به سرزمین‌های اسلامی را بیشتر کرده است.

اراکی افزود: درگیری و اختلاف بین مسلمانان باعث شده که اسرائیل طی چند روز اقدام به تقسیم زمانی مسجد الاقصی کند، کاری که تاکنون جرأت آن را نداشت. الان چند روزی است که مسلمانان را از مسجدالاقصی بیرون کرده‌اند و اجازه ورود به آنها را نمی‌دهند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: تصرف مسجدالاقصی در قلب جهان اسلام توسط صهیونیست‌ها به معنای تصرف همه جهان اسلام است.

وی در ادامه اظهار کرد: کشور پاکستان یکی از قوی‌ترین کشورهای اسلامی از لحاظ جمعیت و هم از لحاظ اقتصادی و قدرت سیاسی است، لذا این کشور می‌تواند نقش بسیار مؤثری در ایجاد وحدت و اقتدار در جهان اسلام ایفا کند ولی اگر به این نقش به خوبی نپردازد به هدف دشمنان جهان اسلام برای ایجاد تفرقه تبدیل می‌شود.

اراکی افزود: ما از علمای پاکستان و نیروهای مؤثر این کشور درخواست داریم که اولا اتحاد در پاکستان را محکم‌تر کنند و سپس به ایجاد اتحاد در سایر نقاط جهان اسلام نیز کمک کنند.

وی با بیان این‌که «مجمع جهانی تقریب با هدف ایجاد اتحاد بین مسلمین ایجاد شده است» اظهار کرد: انتظار داریم علمای پاکستان در این زمینه به ما کمک کنند و ما هم آمادگی هرگونه خدمت در این زمینه را داریم.

انتهای پیام

کد N959304