فرانسه با لغو تحریم‌ها علیه روسیه موافقت کرد

ایسنا نوشت: وزیر امور خارجه فرانسه گفت، اگر توافق صلح مینسک به صورت کامل تحقق یابد، پاریس از لغو تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه اعلام کرد که کشورش از حذف تمامی تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه به خاطر دخالت این کشور در بحران اوکراین حمایت می‌کند مشروط به اینکه توافق صلحی که در مینسک به امضای طرف‌های درگیر در اوکراین رسیده، به صورت کامل تحقق یابد.

روز شنبه، وزاری امور خارجه موسوم به گروه چهارجانبه نرماندی، متشکل از روسیه،‌ آلمان، فرانسه و اوکراین در برلین با یکدیگر دیدار کرده و درباره یک راه حل صلح آمیز با هدف پایان دادن به درگیری‌ها در اوکراین به گفت و گو نشستند.

وزیر امور خارجه فرانسه گفت: ایده فرانسه این است که در صورت موفقیت در حل مناقشات در اوکراین، برقراری آتش بس در این کشور و برگزاری انتخابات محلی در منطقه دونباس در جنوب شرق اوکراین، ما از لغو تحریم‌ها علیه روسیه حمایت می‌کنیم.

جنوب شرق اوکراین از آوریل 2014 در تنش و آشوب به سر می‌برد،‌ زمانیکه دولت کی‌یف به اقدامات نظامی در این منطقه و علیه جدایی طلبان حامی روسیه پرداخت.

اتحادیه اروپا، آمریکا و برخی از کشورهای غربی به اعمال چندین تحریم علیه روسیه دست زده‌اند چون این کشور را مقصر این تنش‌ها در اوکراین و حمایت از جدایی طلبان می‌دانند.

52261

کد N959029