اوباما: بحران مهاجرت وخیم‌تر شده و نیازمند همکاری جامعه جهانی است

اوباما,مهاجرت

رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد، بحران مهاجرت وخیم‌تر شده و نیازمند همکاری کشورهای اروپایی و آمریکا برای رسیدگی به این مساله است.

رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد، بحران مهاجرت وخیم‌تر شده و نیازمند همکاری کشورهای اروپایی و آمریکا برای رسیدگی به این مساله است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا این اظهارات خود را در جریان نشستی با فیلیپ ششم، پادشاه اسپانیا مطرح کرد.

وی گفت: اسپانیا در گذشته برای رسیدگی به مهاجران شمال آفریقا که وارد مساله خطرناک قاچاق انسان شده بود، به شدت تلاش کرد. مشخصا در ماه‌های اخیر وضعیت وخیم‌تر شده و ما موافقیم که این مساله نیازمند همکاری تمامی کشورهای اروپایی، آمریکا و جامعه بین‌الملل با یکدیگر است.

اوباما افزود: ما درباره اینکه چطور می‌توانیم به تقویت این همکاری ادامه دهیم مذاکره کنیم و من این حقیقت را مطرح کردم که برای ما آمریکایی‌ها مهم است تا به عنوان بخشی از این تلاش بشردوستانه سهم مان از تقسیم و پخش آوارگان سوری در بین کشورای اروپایی را بپذیریم و از این آوارگان در کشورمان استقبال کنیم.

وی درباره مساله استقلال منطقه کاتالونیا از اسپانیا گفت: به عنوان بخشی از سیاست خارجه کشورمان کاملاً به حفظ روابط با یک اسپانیای قوی و متحد متعهد هستیم. حضور اسپانیا در اروپا بسیار مهم است و این مساله برای آمریکا اهمیت بسیاری دارد.

اوباما افزود: امیدوار بودم پیش از پایان دوره ریاست‌جمهوری‌ام در ژانویه سال 2017 میلادی به اسپانیا سفر کنم. مردم اسپانیا میزبان خانواده‌ام بوده‌اند و من نیز امید داشتم پیش از پایان دوره ریاست جمهوری‌ام فرصت سفر به این کشور را داشته باشم.

فیلیپ ششم گفت: اسپانیا از اوباما خواه پیش از پایان دوره ریاست‌جمهوری‌اش و خواه پس از آن استقبال می‌کند.

انتهای پیام

کد N958946