تاکید شورای همکاری خلیج فارس بر لزوم حل سیاسی بحران یمن

یمن

شورای همکاری خلیج فارس در نشست روز سه‌شنبه خود در ریاض بر اهمیت حل و فصل سیاسی بحران یمن بر اساس طرح این شورا و دستاوردهای مذاکرات ملی و همچنین اجرای بی قید و شرط قطعنامه 2216 شورای امنیت تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در این نشست که به ریاست خالد العطیه، وزیر خارجه قطر در ریاض، پایتخت عربستان برگزار شد، بار دیگر حمایت خود از دولت مستعفی یمن را اعلام و تاکید کردند که از تلاش‌های سازمان ملل برای حل بحران این کشور حمایت می‌کنند.

حاضران همچنین به حملات اخیر انصارالله یمن به سفارت امارات، عربستان و قطر در صنعاء اشاره کرده و مدعی شدند که این حملات "نقض قوانین بین‌المللی و توافقنامه وین درخصوص روابط دیپلماتیک است".

اعضای شورای همکاری خلیج فارس، در ادامه شورای امنیت را به قبول مسوولیت‌هایش در حفاظت از هیات‌های دیپلماتیک فرا خوانده و اعلام کردند که از تلاش‌های انسانی نهادهای کمک‌رسان برای ورود و توزیع بیشتر کمک‌های انسانی و پزشکی به مردم یمن حمایت می‌کنند.

شورای همکاری خلیج فارس در پایان جامعه جهانی را به ارتقای میزان کمک‌های انسانی برای پایان دادن به رنج‌های یمنی‌ها فرا خواند.

انتهای پیام

کد N958885