سومین تماس تلفنی کری با لاوروف ظرف ۱۰ روز؛

آمریکا نگران تقویت موضع اسد در مقابل تروریست هاست

سیاسی

وزیر امور خارجه آمریکا در سومین تماس تلفنی خود با همتای روس اش ظرف ۱۰ روز اخیر، نسبت به ادامه حمایت های روسیه از سوریه هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، «جان کری» در گفتگو با «سرگئی لاوروف» عنوان داشت که ادامه حمایت های روسیه از حکومت سوریه موجب گسترش بیشتر جنگ و ناآرامی در این کشور می شود.

این گفتگو که شب گذشته بصورت تلفنی و لحظاتی بعد از اظهارات «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در مورد ادامه حمایت های مسکو از سوریه، انجام شد سومین تماس تلفنی کری با لاوروف ظرف ۱۰ روز گذشته محسوب می شود.

کری در این گفتگو اشاره ای به این نکته که ادامه حمایت کشورهای غربی از گروه های شورشی و ترویست های حاضر در سوریه چه تاثیری در وضعیت خاورمیایه داشته و دارد نکرد.

وزیر امور خارجه آمریکا در این گفتگو همچنین بر ادامه مبارزه آمریکا و متحدانش با داعش تاکید کرده و عنوان داشت که آمریکا از همکاری روسیه در مبارزه با داعش استقبال می کند. 

ائئتلاف آمریکا و همپیمانانش بیش از یک سال است که تشکیل شده و در این مدت این ائتلاف که اعضای آن به ۶۱ کشور می رسد نتوانسته اقدام خاصی را برای از بین بردن این گروه تروریستی انجام بدهند.