۵۵ فرد مسلح در حمله ارتش مصر به سینا کشته شدند

سیاسی

ارتش مصر اعلام کرد نیروهایش در حمله به شهرهای عریش، شیخ زوید، رفح و برخی مناطق کوهستانی در سینا ۵۵ فرد مسلح را کشته و ۳۵ نفر دیگر را بازداشت کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسکای نیوز، محمد سمیر سخنگوی نیروهای مسلح مصر گفت: در نهمین روز عملیات «حق الشهید» ۵۵ عنصر تکفیری در درگیری ها و تبادل گسترده آتش کشته شده و ۳۵ مظنون دیگر بازداشت و تحویل نهادهای امنیتی شدند.

وی افزود: ۴ نفر از افراد مظنون به خاطر عدم دست داشتن در عملیات تروریستی آزاد شدند. در این حملات همچنین دو مخفیگاه عناصر تروریستی، ۴۱ بمب، ۶ خودروی مجهز به تیربار و ۵ دستگاه موتور منهدم شد.

به گفته سخنگوی ارتش ۵ انبار حاوی ماده نیترات آمونیوم که در ساخت بمب به کار می رود نیز کشف و ضبط شد. از سوی دیگر در این درگیری ها ۲ نظامی مصر کشته و ۱۲ نفر دیگر زخمی شدند.

گفتنی است روز دوشنبه نیز نیروهای پلیس و ارتش مصر در جریان مبارزه با شبه‌ نظامیان در صحرای غربی این کشور به طور اشتباهی به یک گروه گردشگری مکزیکی تیراندازی کرده و باعث کشته شدن ۱۲ مصری و مکزیکی و زخمی شدن ۱۰ نفر دیگر شدند.

در همین رابطه وزارت کشور مصر اعلام کرد این رویداد منجر به کشته شدن ۸ گردشگر مکزیکی و ۴ مصری و نیز زخمی شدن ۱۰ نفر دیگر شد که به بیمارستان منتقل شده‌اند.