نخست وزیر فرانسه:

سوریه به پناهگاهی امن برای داعش تبدیل شده است

سیاسی

«مانوئل والس» نخست وزیر فرانسه در پارلمان این کشور گفت مناطقی از سوریه تبدیل به پناهگاهی امن برای گروهک داعش شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، والس با بیان اینکه هواپیماهای فرانسه از اول سپتامبر مشغول جمع آوری اطلاعات بر فراز سوریه هستند، تاکید کرد: این اقدام تا مشخص شدن پایگاه های عناصر مسلح داعش ادامه خواهد داشت و پاریس به تنهایی اهدافی را که جنگنده های فرانسه شناساسی می کنند، بمباران خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه مداخله فرانسه برای ممانعت از پیشروی داعش به منزله حمایت پاریس از نیروهای سوریه نیست، یادآور شد: فرانسه استراتژی خود در مبارزه با داعش را تغییر نخواهد داد. نخست وزیر فرانسه عنوان کرد: نیروهای ائتلاف توانستند پیشروی داعش به سمت کردستان عراق را متوقف کنند، از این رو افزایش تلاش ها در زمینه مبارزه با داعش ضروری است.

والس در عین حال رسیدن به راه حل میانه در سوریه را به منظور حل و فصل سیاسی بحران این کشور غیر ممکن دانست. وی در سخنرانی خود برای نمایندگان پارلمان فرانسه در توجیه پرواز جنگنده های این کشور بر فراز سوریه گفت: کاری نخواهیم کرد که باعث تقویت رژیم (سوریه) شود.

پارلمان فرانسه روز سه شنبه موضوع مشارکت نیروهای مسلح این کشور در حملات هوایی علیه گروهک داعش در سوریه را بررسی می کند. در همین راستا فرانسوا اولاند رئیس جمهور در نشست خبری مشترک با محمد بوهاری همتای نیجریه ای خود، گفت: فرانسه بخشی از ائتلاف بین المللی علیه داعش در عراق است است و مشارکت در حمله علیه داعش در سوریه ضروری است.