۴ مقر تروریست های بوکوحرام در نیجریه منهدم شدند

سیاسی

ارتش نیجریه از انهدام ۴ مقر گروه تروریستی بوکوحرام در این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، ارتش نیجریه امروز اعلام کرد که در جریان عملیات های گسترده علیه گروه تروریستی بوکوحرام، چند مقر این گروه را منهدم ساخته است.

بنا به اعلام ارتش نیجریه، در مجموعه عملیات های ارتش علیه مواضع گروه تروریستی بوکوحرام در مناطق بحران زده شمال شرقی این کشور، ۴ مقر تروریست ها به طور کامل ویران شد.

سخنگوی ارتش نیجریه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: در جریان این حمله علاوه بر از بین رفتن چند مقر این گروه تروریستی، تعدادی از زنان و کودکانی که در بند اسارت این گروه بودند نیز آزاد شدند.

در ادامه این بیانیه آمده است: نیروهای زمینی ارتش با حمایت نیروی هوایی این کشور به عملیات های ضربتی علیه تروریست ها ادامه خواهند داد تا از شکست کامل آن ها اطمینان حاصل شود.

لازم به ذکر است از ۲۹ ماه می و با روی کار آمدن «محمد بوهاری» رئیس جمهور نیجریه و وعده مبارزه تمام عیار با این گروه تروریستی، بوکوحرام نیز اعلام کرده است که عملیات های خود را تشدید خواهد نمود.

بوکو حرام از ۶ سال قبل فعالیت مسلحانه خود را علیه دولت نیجریه آغاز کرد. در این مدت ۱۵ هزار نفر کشته و یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بر اثر خشونت های این گروه تروریستی آواره شده اند.