زخمی شدن ۱۰ فلسطینی به ضرب گلوله صهیونیستها در قدس اشغالی

سیاسی

به دنبال مقاومت فلسطینیان در برابر یورش مجدد نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی، ۱۰ شهروند فلسطینی هدف گلوله های پلاستیکی نظامیان این رژیم قرار گرفته و به شدت مجروح شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، ۱۰ شهروند فلسطینی ساکن قدس اشغالی امروز سه شنبه هدف گلوله های پلاستیکی نظامیان رژیم صهیونیستی قرار گرفته و به شدت مجروح شدند.

بر اساس این گزارش، زخمی شدن این افراد پس از مقاومت قاطعانه آنها در برابر یورش مجدد نظامیان صهیونیست به مسجدالاقصی طی بامداد امروز اتفاق افتاد.

نظامیان اشغالگر قدس در یورش مجدد بامداد امروز به مسجد الاقصی اقدام به پرتاب چندین نارنجک کردند که در پی آن داخل مسجد آتش گرفته است. به دنبال این آتش سوزی، ستون های دود از مسجد متصاعد شد.

به گفته منابع خبری، افراد متحصن در داخل مسجد برای مقابله با این حملات با نظامیان صهیونیستی درگیر شدند. نظامیان اسرائیلی در این حمله از بمب های صوتی و سمی برای متفرق کردن متحصنان استفاده کرده اند.

از سوی دیگر، نظامیان اسرائیلی از ورود دانشجویان مدارس دینی به مسجد الاقصی ممانعت کردند. علاوه بر این، نظامیان صهیونیستی اقدام به تخریب و شکستن درهای تاریخی مصلای «الجامع القبلی» کردند.

این تحولات در حالی است که مردم فلسطین روز یکشنبه هفته جاری نیز در اعتراض به یورش صهیونیستها به مسجدالاقصی، در نزدیکی گذرگاه «قلندیا» تظاهرات گسترده برپا کردند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات با سر دادن شعارهایی علیه رژیم صهیونیستی خواستار توقف هتک حرمت های سریالی به مسجدالاقصی شدند.