اعتراضات ضد فساد مقابل وزارت دارایی لبنان

لبنان

به عنوان بخشی از سری جدید راهپیمایی‌های ضد دولتی در اعتراض به بحران جمع آوری زباله در لبنان، چندین تن از فعالان این کشور امروز (سه شنبه) پس از آنکه نتوانستند وارد ساختمان وزارت دارایی شوند، در مقابل ساختمان آن دست به تحصن زدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، همزمان با رسیدن کارمندان وزارت دارایی لبنان این معترضان تلاش کردند تا وارد ساختمان این وزارتخانه شوند اما ماموران امنیتی به سرعت مانع آنها شده و درها را به روی معترضان و کارمندانی که تازه رسیده بودند، بستند.

معترضان علیه فساد در موسسات دولتی لبنان شعار سر می‌دادند. آنها می‌گفتند اعتراضشان را به مقابل وزارت دارایی آورده‌اند و از این وزارتخانه می‌خواهند تا حقوق قانونگذارانی را که نمی‌توانند معضلات را حل کنند قطع کند. معترضان می‌گویند که پارلمان لبنان که در سال 2009 میلادی تشکیل شده نامشروع است.

اعضای پارلمان به صورت قانونی دو دوره فعالیت خود را به پایان رسانده‌اند. لبنان در خصوص قانون انتخابات و انتخاب رئیس جمهور همچنان در بن بست به سر می‌برد. لبنان کشوری است که یک سال است بدون رئیس جمهور اداره شده است.

نعمت بادر الدین، یکی از فعالان گروهی موسوم به "ما جواب می‌خواهیم" در جریان این اعتراضات گفت: در حال حاضر 182 قانون گذار در پارلمان هستند و هیچ یک از آنها کار خود را به خوبی انجام نمی‌دهد. میلیون‌ها دلار پول به حساب قانونگذارانی می‌رود که به خاطر جر و بحث‌های سیاسی قادر به تجدیدنظر در سیاست‌های دولت، تصویب یک بودجه و یا انتخاب یک رئیس جمهور نیستند. چرا کسانی که هیچ کاری انجام نمی‌دهند باید حقوق بگیرند در حالی که دیگر افراد مسئول حقوقی دریافت نمی‌کنند.

معلمان و کارمندان بخش دولتی از پارلمان درخواست کرده‌اند تا یک میزان حقوق ثابت برای سه سال تصویب کنند. این در حالی است که معترضان در مقابل ساختمان وزارت محیط زیست لبنان نیز دست به اعتراض زده و به نشانه اعتراض خود زباله‌ها را به داخل ساختمان این وزارتخانه انداختند.

انتهای پیام

کد N958350