در کمیسیون ویژه روز سه شنبه انجام شد؛

دعوت زاکانی از آمانو برای حضور در کمیسیون برجام

انرژي هسته‌يي,رييس‌ سازمان انرژي اتمي ايران,آمانو,قطعنامه 2231,برجام

رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام با بیان این‌که «چند روز آینده آمانو به ایران می‌آید» از دبیرکل سازمان انرژی اتمی برای حضور در کمیسیون ویژه مجلس دعوت کرد.

رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام با بیان این‌که «چند روز آینده آمانو به ایران می‌آید» از دبیرکل سازمان انرژی اتمی برای حضور در کمیسیون ویژه مجلس دعوت کرد.

به گزارش گروه دریافت خبرزاری دانشجویان ایران(ایسنا) علیرضا زاکانی در نشست روز سه شنبه (24 شهریور) کمیسیون ویژه بررسی برجام با بیان این‌که «امروز اول ذی الحجه سالروز ازدواج دخت نبی اکرم حضرت فاطمه(س) با امام علی(ع) است» افزود: امیدوار هستیم به میمنت و مبارکی این روز از ثمره پربرکت آن بتوانیم وظیفه خود را که خدمت به مردم است را به خوبی انجام دهیم.

وی با اشاره به این‌که «علی اکبر صالحی روز گذشته اعلام کرده است در چند روز آینده آمانو به ایران می‌آید» اظهار کرد: با دوستان در کمیسیون صحبت کردیم و اعلام شد در صورتی که دولت، وزارت امور خارجه و سازمان انرژی اتمی کشور هماهنگ کنند از جناب آقای آمانو دبیرکل سازمان انرژی اتمی برای حضور در کمیسیون برجام دعوت شود.

وی ادامه داد: هدف ما از اعلام ساماندهی برای حضور دبیرکل در کمیسیون ویژه حساسیت نمایندگان مجلس در خصوص چگونگی بازرسی‌ها و راستی‌آزمایی‌های آژانس بین‌المللی است.

رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام با اشاره به سابقه منفی بازرسی‌های آژانس از ایران گفت: در گذشته گزارش بازرسی های آژانس سر از سرویس‌های جاسوسی درآورده است، این در حالی است که آژانس به عنوان نهاد بین‌المللی باید بی‌طرفی سیاسی داشته باشد.

وی با یادآوری این‌که «دبیرکل سازمان انرژی اتمی به کنگره آمریکا رفته است» اظهار کرد: همه می‌دانیم که آمریکا دشمن سرسخت انقلاب است اما آمانو به کنگره این کشور رفته است بر همین اساس اعلام آمادگی می‌کنیم تا زمینه اثبات اندکی از بی طرفی سازمان انرژی اتمی به ثبت برسد.

انتهای پیام

کد N958210