روحانی:نمی توانیم بین انقلاب و نظام فاصله ایجاد کنیم/اجازه نمی دهیم هیچ ابرقدرتی برای ما تصمیم بگیرد

حسن روحانی,سپاه پاسداران

رییس جمهور گفت: هرگاه همه با هم و در کنار هم بودیم وحدت و یکپارچگی را در سایه نظام و فرامین رهبری، قانون اساسی و قانون انجام داده‌، پیروز و موفق بوده و دشمن را به شکست و عقب‌نشینی وادار کرده‌ایم.

حسن روحانی صبح امروز در بیست و یکمین مجمع سراسری فرماندهان و مسئولان سپاه پاسداران، با اشاره به وظایف نیروهای مسلح و سپاه به عنوان نگاهبانان دستاوردهای انقلاب، گفت: این وظیفه برعهده نمایندگان نیز گذاشته شده و آنها در قسم‌نامه خود به این وظیفه مهم قسم یاد می‌کنند؛ همچنین برای شورای عالی امنیت ملی نیز بیان شده است.
به گزارش تسنيم، وی افزود: شورای عالی امنیت ملی برای پاسداری از انقلاب، نظام و حفظ تمامیت ارضی تشکیل شده، شبیه همین وظیفه نیز برای ارتش آمده است، طبق قانون اساسی استقلال نظام و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی معنا شده است، این وظیفه فقط بر یک نهاد نیست بلکه همه نهادها وظایف خاص و عامی هم دارند.
روحانی تأکید کرد: همه باید در کنار هم باشیم، همکار باشیم و هم‌افزایی داشته باشیم و خود را جدا از دیگران ندانیم. بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی، نظام جمهوری اسلامی بود نمی‌توانیم بین انقلاب و نظام فاصله ایجاد کنیم.
رئیس‌جمهور با اشاره به سخنان امام‌خمینی(ره) مبنی بر اینکه حفظ نظام اوجب واجبات است، گفت: انقلاب اسلامی از نظام جمهوری اسلامی جدا نیست، دو مسیر درست نکنیم یک مسیر انقلاب اسلامی و یک مسیر نظام جمهوری اسلامی؛ نظام جمهوری اسلامی محصول انقلاب اسلامی است، انقلاب در دل خود شعار استقلال، آ‌زادی و جمهوری اسلامی دارد.
روحانی افزود: امام حکومت اسلامی را به نظام جمهوری اسلامی تفسیر کردند و شعارشان هم نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی بود.
وی گفت: استقلال با تمام معنای وسیعش؛ ما قدم به قدم این هدف را تکمیل کردیم. اگر فکر کنیم که به استقلال 100 درصد رسیده‌ایم که البته در معنای سیاسی‌اش به این هدف دست یافته‌ایم، اگر چه در ابعاد علمی و اقتصادی دارای استقلال هستیم اما باید برای تحکیم آن قدم های بیشتری برداریم.
رئیس‌جمهور تاکید کرد: استقلال به آن معنا که دیروز یک سفارتخانه و یک سفیر تصمیم می گرفت و یا ابرقدرتی برای سرنوشت ما تصمیم می گرفت و یا یک حاکم مستبد، مزدور برای ما تصمیم می‌گرفت یا یک مجلس شورای ملی غیرمنتخب برای ما تصمیم می‌گرفت، آن صحنه به طور کامل از بین رفته است، دیگر هیچ قدرت و ابرقدرتی امروز نیست که برای مسیر نظام تصمیم بگیرد نه قادر است تصمیم بگیرد و نه اجازه خواهیم داد که او برای ما تصمیم بگیرد.

27214

کد N957879