آغاز به کار هفتادمین نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل

سازمان ملل متحد

هفتادمین نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد امروز (سه‌شنبه) آغاز شد و فردا نیز اولین جلسه کمیته عمومی برگزار می‌شود.

هفتادمین نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد امروز (سه‌شنبه) آغاز شد و فردا نیز اولین جلسه کمیته عمومی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی سازمان ملل، "سام کوتسا"، وزیر امور خارجه اوگاندا که ریاست مجمع عمومی را بر عهده دارد، در سخنرانی اختتامیه خود گفت که شصت‌ونهمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد "فرصتی تاریخی" را برای تغییر جهان به مکانی بهتر فراهم کرد و پیام همکاری، سازش و پیروی از اصول را ارسال کرد.

در طول یکسال گذشته، مجمع عمومی 105 نشست عمومی برگزار و 327 قطعنامه تصویب کرد.

رئیس شصت‌ونهمین مجمع عمومی 193 عضوی سازمان ملل گفت: تلاش شد که دیدگاه مردم در کانون تمام کارها قرار بگیرد و همین رویکرد نتایجی مهمی را در پی داشت که زندگی هر زن، مرد و کودک در سراسر جهان را ارتقا می‌دهد. توافق چشمگیر بر روی "دستورکار 2030 برای توسعه بادوام" بدون هیچگونه تردیدی از دستاوردهای شصت و نهمین نشست بود. در واقع تایید آن حاصل درک جمعی بی‌سابقه میان کشورهای عضو و سایر کسانی بود که به صورت خستگی‌ناپذیر بر روی آن کار کردند تا چهارچوب توسعه جهانی و جامع ایجاد کنند.

در گامی چشمگیر، مجمع عمومی سازمان ملل روز دوشنبه متن اصلاحات شورای امنیت را به اتفاق آراء تصویب کرد و همین اقدام راه را برای روند مذاکره بر روی اصلاحات در این نهاد در هفتادمین مجمع عمومی را هموار می‌کند.

انتهای پیام

کد N957818