کره شمالی اعلام کرد:

پیونگ یانگ تمامی امور مربوط به تولید بمب هسته ای را ازسر می گیرد

سیاسی

کره شمالی پس از تهدیدهای روز گذشته خود امروز سه شنبه اعلام کرد که تمام امور مربوط به تولید بمب های هسته ای را از سر می گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، کره شمالی با اعلام اینکه تاسیسات مربوط به پلوتونیوم و غنی سازی سطح بالای اورانیوم در مجموعه هسته ای «نیونگبیون» تعمیر و به روز شده اند از آغاز مجددا کارهای مربوط به تولید بمب خبر داد.

روز گذشته کره شمالی اعلام کرده بود که قصد انجام آزمایش های موشکی جدید را دارد.

بر این اساس آزمایش های موشکی کره شمالی می تواند مذاکرات صلح دو کره را به خطر اندازد که این امر موجب تحریم های بیشتر بین المللی علیه این کشور می شود. با این حال مقامات کره شمالی می گویند آزمایش این موشک ها به منظور افزایش توانایی این کشور برای پرتاب ماهواره به مدار زمین انجام می گیرد. در عین حال آمریکا و متحدانش نظری مخالف کره شمالی دارند.

به گفته مدیر مرکز مطالعات فضایی کره شمالی این کشور در مرحله نهایی رسیدن به علم پرتاب ماهواره های جغرافیایی قرار دارد و جهان به زودی شاهد به فضا فرستادن ماهواره های تحقیقاتی از سوی کره شمالی خواهد بود.

این مدیر دولتی کره شمالی افزود: رشد و توسعه علم فضایی حق همه کشورهاست و کره شمالی به تهدیدهای خارجی توجهی ندارد. قرار است این آزمایشها در ۱۰ اکتبر (هجدهم مهر ماه) مصادف با تاسیس حزب حاکم کارگران کره شمالی پرده برداری شود.

گفتنی است شورای امنیت سازمان ملل با تصویب قطعنامه ای کره شمالی را از هرگونه آزمایش موشکی در حوزه نظامی منع کرده است.