العبادی: در برابر داعش تسلیم نمی‌شویم/ ادامه اصلاحات ضروری است

عراق

نخست وزیر عراق ضمن تاکید بر ادامه جنگ با داعش تا زمان پیروزی بر این گروه تروریستی، اعلام کرد که ادامه مسیر اصلاحات در عراق لازم است و وی از این مسیر باز نمی‌گردد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت خبری عربی پرس، حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق در سخنانی تاکید کرد: ما همچنان به جنگ علیه داعش ادامه می‌دهیم و امکان ندارد تسلیم شویم. من نمی‌توانم تمامی سلاح‌ها و تجهیزات نظامی را برای نیروهای مسلح و نیروهای مردمی به دلیل ناتوانی مالی فراهم کنم در نتیجه باید توازنی میان هزینه‌های دولتی با نیازهای نظامی ایجاد شود با این حال تاکید می‌کنم که ما باید در این جنگ پیروز شویم.

ارتش عراق و نیروهای داوطلب مردمی این کشور از زمان اشغال برخی مناطق عراق به دست داعش، عملیات‌هایی را علیه این گروه تروریستی انجام داده‌اند و توانستند داعش را از برخی شهرها و مناطق از جمله استان دیالی و بخش‌هایی از استان صلاح الدین بیرون کنند. اکنون عملیاتی در استان الانبار در حال اجرا است و در صورتی که الانبار آزاد شود تنها استان نینوا در دست داعش باقی می‌ماند.

العبادی گفت: در حال حاضر نباید از اوضاع کنونی گله و شکایت کنیم، بلکه باید به دنبال راهکارهایی برای حل بحران باشیم. فشارهایی بر دولت برای اعلام نتایج اصلاحات اعمال می‌شود. ما نتایج را به زودی اعلام خواهیم کرد و ادامه مسیر اصلاحات برای ما لازم است؛ چرا که هیچ راهی جز ادامه اصلاحات وجود ندارد و من نیز نمی‌خواهم از مسیر خود برگردم.

اخیرا استان‌های عراق صحنه تظاهرات گسترده عراقی‌ها علیه فساد و کمبود خدمات بود و حیدر العبادی برای برآوردن خواسته‌های مردم دست به اصلاحات گسترده در نظام سیاسی این کشور زد که این اصلاحات همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام

کد N957600