با همت جامعه فرهنگی قرآنی عصر

دوره آموزشی «قرآن و روش نهادینه‌کردن عفاف و حجاب»برگزار می‌شود

قرآن کريم,حجاب,عفاف و حجاب

اولین دوره آموزشی روش قرآنی نهادینه کردن عفاف و حجاب با حضور 120 نفر از داوطلبان دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکترا در شهر قم برگزار می‌شود.

اولین دوره آموزشی روش قرآنی نهادینه کردن عفاف و حجاب با حضور 120 نفر از داوطلبان دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکترا در شهر قم برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، جامعه فرهنگی قرآنی عصر در برگزاری این دوره اهدافی چون «آشنایی با روش­‌ها و مراحل مهندسی فرهنگی، آشنایی با ضروت فرهنگ­سازی در حوزه فریضه عفاف و حجاب در جامعه با محوریت قرآن، آشنایی با آموزه­‌های قرآنی در نهادینه­ سازی فرهنگ عفاف و حجاب و عینیت­ بخشی به آن در جامعه معاصر، نیازسنجی در خصوص فرهنگ­سازی در حوزه عفاف و حجاب، بررسی نقش و توانمندی­‌های ابزارهای ارتباط جمعی اعم از رسانه ملی و غیره در پیشبرد اهداف مد نظر در نهادینه­ سازی فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه» را مورد نظر خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، فراگیران این دوره از میان ائمه جمعه، ائمه جماعات فعال فرهنگی، مدیران فرهنگی، مسئولین ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولین جبهه‌های فرهنگی استان­‌ها، فعالان فرهنگی و اساتید رشته­‌های مربوط به فرهنگ انتخاب شده‌اند. همچنین اولویت شرکت با افرادی است که در جریان­‌های فرهنگی مربوط به عفاف و حجاب تأثیرگذارترند و با مباحث علوم قرآن و تفسیر، آشنایی بیشتری دارند.

همچنین استان­‌هایی که بیشتر در معرض تهاجم فرهنگی مربوط به حجاب و عفاف هستند، در اولویت بیشتری قرار دارند.

انتهای پیام

کد N957487