معرفی «دولت در سایه» از سوی رهبر جدید حزب اپوزیسیون انگلیس

سیاسی

«جرمی کوربین» رهبر جدید حزب کارگر انگلیس، اسامی تیم دولت در سایه خود را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورو نیوز، «جرمی کوربین» با اعلام اسامی اعضای دولت در سایه انگلیس گفت هدفش ساقط کردن سیستم سرمایه داری در این کشور است.

کوربین با بیان این که به تیم خود افتخار می کند گفت :ما یک تیم بزرگ داریم که اکثر آنها برای اولین بار در تاریخ، زن هستند و این فوق العاده است.

بر این اساس رهبر جدید حزب کارگر «آنجلا ایگل» را به عنوان وزیر تجارت، «دایان ابوت» را به عنوان وزیر توسعه بین المللی، «لوسی پاول» را به عنوان وزیر آموزش و «جان مک دونل» را که بسیار رادیکال تر از بقیه محسوب می شود به عنوان وزیر دارایی در دولت در سایه خود معرفی کرده است.

مک دونل که مدافع ملی کردن بانکهاست در اظهاراتی جنجالی گفته خواهان بازگشت به دهه هشتاد است تا بتواند «مارگارت تاچر» نخست وزیر سابق محافظه کار بریتانیا را به قتل برساند.

کوربین که روز شنبه رهبری بزرگترین حزب مخالف دولت را به دست گرفت، از هم اکنون یکی از خطوط مبارزاتی خود با دولت محافظه کار دیوید کامرون را مقابله با لایحه در دست بررسی محدود کردن حق برگزاری اعتصاب قرار عنوان کرده است.

گفتنی است دولت سایه در اصطلاح سیاسی به یک هیات دولت روی کار نیامده اطلاق می‌شود که با هدف در دست گرفتن کنترل کشور در آینده، منتظر مانده است. در نظام‌های پارلمانی اغلب بزرگترین حزب مخالف، دولت سایه تشکیل می دهد.