رهبر حزب "پودموس" اسپانیا جرمی کوربین را همپیمان خواند

رهبر حزب معترض "پودموس" اسپانیا امروز(دوشنبه) با استقبال از انتخاب جرمی کوربین به عنوان رهبر جدید حزب کارگر انگلیس، وی را "همپیمان" چپگرای خود برای مبارزه با لیبرالیسم اقتصادی خواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پابلو ایگلسیاس، رهبر حزب پودموس اسپانیا گفت، پیروزی جرمی کوربین چپگرا در انتخابات تعیین رهبر حزب کارگر انگلیس نشان‌دهنده قدرتمندتر شدن جنبش مخالفان ریاضت اقتصادی در اروپا است.

وی در مقاله‌ای در نشریه چپ میانه‌روی "ال پایس" اسپانیا نوشت: سر انجام ما همپیمانی در انگلیس داریم که می توانیم با او نتایج خود و طرحمان برای دفاع از حقوق اجتماعی با استفاده از سیاست‌های مبارزه با نابرابری را به اشتراک بگذاریم.

ایگلسیاس اظهار کرد، پیروزی جرمی کوربین بازتاب "شکست سوسیال – لیبرالیسم" در احزاب کارگری که در دهه‌های اخیر به سمت میانه‌روی متمایل شده‌اند، است.

وی اختلافات در حزب کارگر انگلیس را با مشکلات دو حزب بزرگی که از دهه 1970 تا کنون بر سیاست اسپانیا مسلط بوده‌اند یعنی سوسیالیست‌ها و حزب محافظه کار "مردمی" مقایسه کرد.

وی همچنین واکنش‌های انتقادی علیه جرمی کوربین را با رفتارهای صورت گرفته با یکی دیگر از همپیمانانش یعنی حزب سیریزا در یونان مقایسه کرد.

انتهای پیام

کد N957165