حمایت اتحادیه اروپا از اقدام نظامی علیه قاچاقچیان انسان در دریای مدیترانه

منابع خبری اعلام کردند: کشورهای عضو اتحادیه اروپا امروز (دوشنبه) طرح اقدام نظامی علیه قاچاقچیان انسان در دریای مدیترانه و توقیف و از بین بردن قایق‌های متعلق به آنها را تصویب کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا در ماه ژوئیه عملیات جمع آوری اطلاعات علیه قاچاقچیان انسان را به اجرا درآورد اما اکنون اجازه پیدا کرده تا قایق‌هایی که حامل هزاران مهاجر عازم اروپا هستند را متوقف ودر صورت لزوم از بین ببرد.

یک دیپلمات اروپایی به خبرگزاری فرانسه گفت: شرایط برای اجرای مرحله نظامی این عملیات فراهم شده است.

این تصمیم در حالی اتخاذ شده که وزرای کشور اعضای اتحادیه اروپا اواخر امروز در بروکسل دیدار می‌کنند تا در خصوص سهمیه توزیع موج مهاجرانی که از جنگ فرار کرده و به این قاره می‌آیند گفتگو کنند.

بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به سبب نگرانی از درگیر شدن در کشور لیبی که یکی از کشورهای اصلی محل فعالیت قاچاقچیان انسان است خواهان اقدام علیه این قاچاقچیان نیستند.

با این حال رهبران اتحادیه اروپا توافق کردند که باید پاسخ سرسختانه‌تری از جمله با استفاده از زور به مساله قاچاق انسان به اروپا داده شود. با این حال در مرحله دوم عملیات اتحادیه اروپا علیه قاچاقچیان انسان هنوز محدودیت‌هایی برای عمل در آب‌های بین المللی وجود دارد.

مرحله سوم این عملیات شامل اقدام نظامی علیه قاچاقچیان انسان در داخل آب‌های منطقه‌ای لیبی به هدف از بین بردن قایقهای آنها و شبکه‌هایشان پیش از آنکه سفرهای دریایی را آغاز کنند خواهد بود.

انتهای پیام

کد N957155