آحارونوت مدعی شد؛

اسرائیل پیشنهاد قطر برای ساخت نیروگاه‌ خورشیدی را بررسی می‌کند

اسراييل

روزنامه عبری زبان "آحارونوت" فاش کرد رژیم صهیونیستی در حال بررسی طرح پیشنهادی دولت قطر برای ساخت نیروگاه‌های تولید انرژی خورشیدی در داخل سرزمین‌های اشغالی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت در این خصوص نوشت که قطر اخیرا طرحی را به اسرائیل برای ایجاد نیروگاه‌های تولید انرژی خورشیدی در اراضی اشغالی ارائه کرده تا از این انرژی برای تولید برق غزه و نیز استفاده‌های تل‌آویو بهره گرفته شود.

این روزنامه نوشت که علاوه بر این طرح، تل‌آویو در حال بررسی و مطالعه پیشنهاد دیگر قطر برای لوله‌کشی گاز از داخل سرزمین‌های اشغالی به غزه با هدف تولید برق است و قرار است که پس از اطلاع دولت تل‌آویو از آن تحقیقات در خصوص این طرح آغاز شود.

این روزنامه عبری زبان به نقل از منابع فلسطینی نوشت، محمد العمادی، فرستاده کشور قطر که در حال حاضر در غزه مقیم است، هفته گذشته برای بررسی طرح مذکور نشستی مشترک با ژنرال یؤاف مردخای، هماهنگ کننده امور دولت تل‌آویو برگزار کرد و در هفته جاری نیز نشست دیگری برگزار خواهد شد.

روزنامه یدیعوت در ادامه نوشت: قطر متعهد شده هزینه ایجاد زیر ساخت‌های لازم برای لوله‌کشی گاز را که به حدود 10 میلیون دلار می‌رسد، پرداخت کند.

همچنین این روزنامه نوشت که فرستاده قطری در این دیدار اظهار داشت که با نمایندگانی از بخش خصوصی اسرائیل درباره امکان ساخت نیروگاه‌های تولید انرژی خورشیدی در داخل سرزمین‌های اشغالی با هدف تولید 100 مگاوات برق برای غزه گفتگو کرده اما تاکنون تل‌آویو پاسخی در این خصوص نداده است.

گفتنی است شهر غزه شاهد قطع مکرر برق است و به طور متوسط روزانه 8 تا 12 ساعت قطعی برق در این شهر وجود دارد.

انتهای پیام

کد N957107